У період з 16 по 17 жовтня, за сприяння Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ, Комісії у справах душпастирства охорони здоров’я Архієпархії та з благословення ректора ІФДС о. Тараса Путька, семінаристи Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ взяли участь у тренінгу для релігійних ЗМІ та представників єпархій, які займаються написанням матеріалів для сайтів та інших ресурсів, що відбувся у м. Київ.
Захід відбувся під керівництвом о. Михаїла Омеляна, прессекретаря Православної Церкви України. Зі сторони Івано-Франківської духовної семінарії участь у тренінгу взяли бр. Іван Яричківський та бр. Петро Галіцький.
Пізнавальний тренінг охоплював низку важливих питань, зокрема, функції Церкви в суспільстві, де основна увага була приділена таким аспектам:
— як навчити людину бути особистістю;
— як будувати культуру в суспільстві;
— духовне та моральне навчання.
У рамках заходу розглядалося питання, чи повинна Церква брати активну участь у житті суспільства? Ця тема викликала жваві дискусії серед учасників, оскільки у наш час роль Церкви в суспільних процесах набуває особливого значення.
Однією з ключових тем була довіра до Церкви. Були представлені результати різних опитувань, що стосуються рівня довіри християн до Церкви, а також обговорено питання, чим не повинна займатися Церква. Учасники дійшли висновку, що активне залучення до суспільних проблем є важливим, проте слід уникати надмірного втручання у політичні процеси.
Окремо розглянули якості, якими повинен володіти священнослужитель, адже саме його особисті риси та духовна зрілість сприяють формуванню довіри у вірян.
«Також на тренінгу було приділено увагу темі людей, які живуть з ВІЛ. Було розглянуто правильні терміни для опису цієї проблематики та зазначено, наскільки важливим є духовна підтримка таких осіб. Учасникам тренінгу нагадали, що Церква повинна допомагати людям, не даючи їм опустити руки, спрямовуючи до відповідних медичних та соціальних установ для отримання допомоги», — зазначають учасники.
«Загалом, цей тренінг був корисним і важливим кроком для підвищення обізнаності духовенства та активної участі релігійних діячів у розв’язанні суспільних проблем, пов’язаних зі здоров’ям і підтримкою вразливих категорій населення. Завдяки таким заходам, ми не лише здобуваємо нові знання, а й активно долучаємося до програм зменшення шкоди для нашого суспільства, що є важливою частиною місії Церкви — турботи про ближніх», — діляться семінаристи.
Стаття — бр. Іван Яричківський
Інформаційний центр ІФДС