Сьогодення братства

На сьогоднішній день Братство нараховує понад 40 дійсних членів та велику кількість почесних, тобто осіб, що належать до Братства, але які уже закінчили навчання в ІФДС. Братство керується статутом, який у 2002 році потвердили Владика Софрон (Мудрий) та
митр. прот. Олег Каськів.

Кожен учасник Братства за власною волею вирішив присвятити своє життя в семінарії якійсь важливій справі, котра тим чи іншим чином слугувала б поширенню віри в Спасителя людства Ісуса Христа, в Його Святу Церкву та Його нездоланну Правду.

Згідно статуту, Братством керують загальні збори, до яких входять усі учасники без винятку. Діяльність Братства координує управа, до якої входять: Голова Братства, Заступник голови Братства, Секретар Братства; Скарбник Братства; Духівник Братства.

ГОЛОВА БРАТСТВА – бр. Тарас Воробець

ЗАСТУПНИКИ ГОЛОВИ БРАТСТВА:

бр. Володимир Дяків (у питаннях харитативної діяльності)

бр. Нестор Нагорняк (у внутрішніх питаннях братства)

СЕКРЕТАР ТА СКАРБНИК БРАТСТВА – бр. Дмитро Нагорняк

ДУХІВНИК БРАТСТВА – о. Роман Кандрач

У Братстві функціонує «Волонтерська Служба Місійно-Харитативної Діяльності», молитовний гурток та інформаційний відділ. Окрім того, Братство практикує, як приватну так і спільну молитовну практику.

Кожного тижня у семінарійній каплиці учасники Братства збираються на спільну молитву, а саме молебень до свого покровителя священномученика Йосафата, архієпископа Полоцького, який очолює духівник Братства о. Роман Кандрач. Після завершення спільної молитви слово мають як і учасники, так і управа на чолі з Головою Братства. На цих зборах обговорюється план дій на майбутню діяльність та ті заходи, які уже вдалося реалізувати.

Братство священномученика Йосафата є доброю школою, в якій кожний вчиться бути християнином – слугою Бога і братом для кожного ближнього. Також це є добра практика для майбутньої священичої праці.

«Волонтерська Служба Місійно-Харитативної Діяльності»

Координатор ВС МХД –  бр. Володимир Дяків

Волонтер – це покликання. Кожного дня з нами трапляються різні негаразди, ми постійно наражаємося на труднощі, з якими частіше за все навіть не знаємо, як боротися. Життя українців сьогодні важке. Та сумуючи й нарікаючи, ми жодним чином не поліпшимо ситуацію. В таких умовах необхідно бути готовим, і в першу чергу це стосується семінаристів, щонайрішучіше віддати себе на служіння людям. Ніщо не є приємним Богові тою мірою, як така жертва.

Дана Волонтерська Служба займається євангелізацією та катехизацією дітей, молоді та людей з особливими потребами в лікарнях, пансіонатах, будинках нічного перебування, школах, інтернатах. Організовує спільні трапези, тематичні вечори, концерти.

Папа Франциск сказав, що волонтерство є образом Церкви, яка схиляється, щоби послужити ближнім.

МОЛИТОВНИЙ ГУРТОК

Відповідальний за молитовний гурток – бр. Тарас Воробець, Голова Братства

Як їжа – це пожива для тіла, так і молитва є поживаю для душі кожного християнина, а тим паче семінариста. Найважливіше місце у формації майбутнього священика займає молитва.

«Бо де двоє або троє зберуться в Моє Ім’я, там Я серед них» (Мт.18:20). Свята Церква відкликується кожного разу на заклик Господа. У Братстві активно діє молитовний гурток для підтримки духовного здоров’я учасників та добра Церкви. Гурток у своїй практиці використовує різного роду молитви.

Кожного тижня відбувається зустріч учасників молитовного гуртка, але на цьому молитва не закінчується. Під час тижня, від зустрічі до зустрічі, учасники гуртка моляться до одного із святих вселенської церкви, випрошуючи ласки у свої наміреннях, а також у наміренні святішого Отця Папи Римського.

ВІДДІЛ ІНФОРМАЦІЇ

Відповідальний за Відділ інформації – бр. Володимир Бурдиляк

Григорій Сковорода писав: «Рослина без коріння всихає, людина без минулого не живе». Дана цитата філософа відкриває для нас важливість знання і розуміння історії, а особливої важливою є не тільки історія світська, але і історія Церкви. Зокрема, вона є тією галуззю знань, без якої не може обійтись формація жодної духовної особи.

Ми розуміємо, що історія – це не тільки події, які відбувалися колись, але і ті, що відбуваються зараз: рішення Папи, єпископів, стосунки Церкви та держави. Цю історію найперше в глобальному, а не місцевому плані ми можемо отримати через засоби мас-медіа.

Розуміння теперішнього життя Церкви, про яке ми дізнаємось через новини, дає можливість семінаристам отримавши актуальну інформацію, бути більш загально освіченим, формувати світогляд, сприяє розвитку мислення і створює необхідну базу для душпастирської праці.