Культурно-мистецька спільнотаНовини

У стінах ІФДС відбувся вечір-реквієм пам’яті Героїв Небесної Сотні

У четвер, 20 лютого, в Івано-Франківській духовній семінарії відбувся вечір-реквієм, присвячений пам’яті Героям Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції Гідності за свободу і незалежність нашої держави. У поєднанні історичних фактів, відео, віршів та пісень брати-семінаристи мали можливість відновити пам’ять цих трагічних подій, коли були скоєні жахливі злочини проти українського народу.

Захід був організований культурно-мистецькою спільнотою формаційного закладу. Під час події семінаристи відтворили трагічні події Революції Гідності, а учасники семінарійного октету «Te Deum» виконали музичний твір «Плине кача по Тисині».

Відтак семінарійна спільнота вшанувала всіх Героїв України хвилиною мовчання.

«Сьогодні ми згадуємо їх, але пам’ятати мало – потрібні дії. Пам’ятаючи про ці жертви, потрібно бути чесним перед собою. Сміливо говорити правду, за яку боролась Небесна Сотня. Бути здатними не закривати очі на несправедливість. Бути готовим допомагати тим, хто поруч. Вміти любити свою країну не лише словами, а й діями», — наголосив бр. Володимир Ковальчук, учасник культурно-мистецької спільноти.

Насамкінець вечора пам’яті вся спільнота семінарії заспівала «Боже, вислухай благання».

Відтак до братів-семінаристів звернувся ректор о. Тарас Путько з словами подяки та настанови:

«Хочу попросити єдине: те, що сьогодні ви почули, щоб ви це пам’ятали та цим жили. Щоб дякували Богу за кожен дарований вам день. Ви є тими, хто повинен боронити наших воїнів своєю молитвою, добрими справами, співом й тим, хто до чого має талант.Все чого будете просити вірою, буде вам дано” (1 Ів. 5:15)”».

Довідково:

Герої Небесної Сотні — це учасники Революції Гідності (листопад 2013 – лютий 2014), які загинули під час протестів за демократичне майбутнє України. Вони стали символом боротьби за свободу, права людини та незалежність держави.

Протести почалися через відмову тодішньої влади підписати Угоду про асоціацію з ЄС. Згодом вони переросли в масштабне протистояння між мирними мітингувальниками та силовими структурами. Найбільше жертв припало на 18–20 лютого 2014 року, коли в центрі Києва від куль снайперів загинули десятки людей.

Указом Президента України 21 листопада оголошено Днем Гідності та Свободи. У 2014 році всім загиблим Майдану присвоєно звання Героя України посмертно. Пам’ять про Небесну Сотню живе в серцях українців, а їхня жертва нагадує про ціну свободи.

Стаття — бр. Владислав Флик
Фото — бр. Назар Лемик

Інформаційний центр ІФДС