У Велику Суботу, 15 квітня, у семінарійному храмі відбулася Вечірня з Літургією св. Василія Великого, яку очолив префект о. Іван Харевич у співслужінні з отцями ректорату.
Велика Субота для християн всього світу — це день смутку й радості, бо роздумуючи про жертву і смерть Ісуса Христа, водночас очікуємо його славного Воскресіння.
Це пора тиші, молитви й роздумів, коли ми замислюємось над великою таємницею Господа і надією на нове життя, що приходить з Воскресінням, адже у цей день Ісус Христос зійшов до аду, щоб визволити праведників, які очікували приходу Спасителя.
За доброю християнською традицією, семінарійна братія проводить цей час біля Плащаниці, безперервно читаючи Святе Письмо в очікуванні Воскресіння Ісуса Христа.
Впродовж Страсного тижня священнослужителі одягають червоні ризи, що символізує скорботу та покаяння, а храми прикрашають багряними кольорами.
Однак, під час богослужіння, атмосфера перемінюється від скорботи до радості, священники змінюють ризи з червоних на білі, а храм змінюється у світлі кольори.
Під час проповіді о. Іван нагадав усім присутнім значення Великої Суботи та закликав зупинитися на мить, а також віддати шану жертві Христа:
«Кожен з нас пережив ці моменти, повні страстей. Хто був з Христом до Його останнього віддиху у всіх страсних богослужіннях, той відчуває сьогодні передсмак справжнього Воскресіння. Сьогодні, в цьому гробі, лежить Любов, яка віддала за нас своє життя, щоб жили ми».
«Переживши пасхальні триденні реколекції, ми відновилися і по новому входимо у це свято. Не витрачаймо у часі пасхальних свят цей мир нашого серця й душі, мир Христа Воскреслого, свідками якого ми з вами є. Побудьмо в останніх годинах біля Ісусового гробу. Принесім йому сюди усі свої проблеми, переживання, весь свій біль», — мовив префект семінарії.
Наприкінці цього богослужіння перед Плащаницею на литійнику о. Іван поблагословив просфори, пшеницю, вино та оливу, а насамкінець священнослужителі, хор та семінаристи заспівали тропар “Благообразний Йосиф”.
Стаття — бр. Іван Ярошко
Фото — бр. Теодор Кудлик
Інформаційний центр ІФДС