У четвер, 30 листопада, у стінах Івано-Франківської духовної семінарії відбулася конференція у рамках програми «Зцілення ран війни». Її для майбутніх священнослужителів провела Veronika Hurtubia, професорка Міланського університету.
Цього дня викладачка знайомила братів із терміном «резильєнтність» — це те, що допомагає постраждалій людині відновлюватися й почуватися добре, попри минулі пережиті травми пов’язані з війною, насильством чи іншими викликами.
Захід відбувся у рамках благодійного проєкту «Надзвичайна гуманітарна ініціатива в Київській, Житомирській, Чернігівській та Івано-Франківській областях».
Дана ініціатива реалізується Архієпархією спільно з італійською організацією «Місія Калькутта» з 1 жовтня 2023 року й фінансується італійським урядом, а саме адміністрацією регіону Ломбардії.
«На таких конференціях ми отримуємо багато корисних знань, які стануть у пригоді під час нашого служіння. Ми усвідомлюємо, що після української перемоги буде чимало осіб, які повернуться із зони бойових дій до своїх домівок, і вони потребуватимуть духовної розради чи підтримки. У таких випадках нам потрібно бути обізнаними, і чітко розуміти те, чи можемо ми, як майбутні душпастирі, самостійно впоратися із проблемою, з якою звертається людина, чи направити її до іншої компетентної особи у галузі психології», — ділиться Володимир Бурдиляк, семінарист III курсу формаційного закладу.
Семінаристи також зазначають, що вони, як майбутні священники, повинні бути тим інструментом, через який людина зможе відчути живий дотик та обійми Милосердного Господа.
«Ми добре розуміємо, що війна закінчиться і вона нестиме за собою багато наслідків. Такі навчання для нас надзвичайно важливі, і безумовно чим більше буде таких тренінгів, тим більшу «валізу» знань ми будемо мати, щоб у майбутньому підтримати людей, які звертатимуться до нас по допомогу», — розповідає о. Роман Носик, префект духовної семінарії.
У часі тренінгу була можливість поспілкуватися із професоркою у форматі «Питання — відповідь», на що студенти радо відгукнулися. Брати-семінаристи питалися про те, як розпізнати момент, коли людині недостатньо допомоги священника, а потрібно звертатися до спеціалістів у цій сфері. А також, чи залишається рана назавжди, чи можливо, щоб людина повністю забула про неї? Вони розбирали різні ситуації, які можуть трапитися під час розмов із постраждалими.