Новини

Семінаристи долучилися до проєкту, присвяченого 35-річчю виходу УГКЦ з підпілля

У п’ятницю, 11 квітня, у стінах Івано-Франківської духовної семінарії ім. свщмч. Йосафата стартував масштабний проєкт, присвячений 35-річчю виходу Української Греко-Католицької Церкви з підпілля. До нього долучилися студенти нашого духовного закладу, беручи участь у створенні відеоархіву.

Про це пише Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ.

Цього дня Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин підписав важливий Меморандум про співпрацю між Івано-Франківським Архієпархіальним управлінням та ключовими науковими інституціями у рамках відзначення важливої віхи в історії становлення української Церкви.

Серед організаторів події — Івано-Франківське Архієпархіальне управління УГКЦ, обласна організація «Просвіта», Факультет історії, політології та міжнародних відносин Карпатського (Прикарпатського) національного університету імені Василя Стефаника, Науково-дослідний інститут історії Церкви Івано-Франківської академії Івана Золотоустого та Інститут історії Церкви Українського католицького університету.

На подію зібралося духовенство Івано-Франківської Архієпархії, ректори закладів вищої освіти Прикарпаття, історики, науковці, представники засобів масової інформації, а також студенти й семінаристи.

Зустріч розпочалася з відкриття банерної виставки, присвяченої 80-им роковинам арештів Греко-Католицького єпископату у Львові та Станіславові. 

Згодом відбулася урочиста частина події — підписання учасниками заходу Меморандуму про співпрацю між ключовими науковими й церковними інституціями та закладами вищої освіти Прикарпаття у рамках відзначення важливої віхи в історії становлення української Церкви, державності та духовної єдності народу.

Відтак розпочався тренінг «Жива історія відродження УГКЦ: історичні основи і методика», який об’єднав науковців, священників і дослідників для обговорення історичних, методологічних та соціокультурних аспектів відновлення діяльності Церкви.

Такий захід став початком масштабного проєкту збору усних свідчень очевидців подій, що дозволить зберегти живу пам’ять про боротьбу за право українців вільно сповідувати свою віру.

Підсумком ініціативи стане створення відеоархіву, видання науково-популярної праці та проведення конференції до кінця року.

Інформаційний центр ІФДС