У понеділок, 4 листопада, в Івано-Франківській духовній семінарії ім. свщмч. Йосафата відбувся брейн-ринг, присвячений світлій пам’яті Митрополита Андрея Шептицького, видатного українського релігійного діяча (1865-1944). Захід організував о. Михайло Дзуль, референт Бюро з питань екології в Івано-Франківській Архієпархії, а також брати-семінаристи, які є учасниками Екологічної спільноти ім. св. Франциска Ассизького.
Участь у конкурсі взяли 5 команд, у які входило по 6 представників з кожного курсу.
Подія розпочалася з молитви «Царю Небесний», після чого вступне слово мав о. Михайло Дзуль. Він побажав усім учасникам гарної гри та почерпнути нових знань. «Нехай ця гра буде поштовхом для вивчення і інших видатних постатей українського духовенства», — додав о. Михайло.
Перед командами було поставлено 60 запитань із 6-ти категорій про постать Андрея Шептицького, а саме: віхи біографії, єпископ Станіславівський, релігійно-церковна діяльність, громадсько-культурна діяльність, природоохоронна діяльність, цікаві факти з життя Митрополита.
Ще від початку поєдинку 4 курс почав лідирувати та блискавично відповідати на запитання. Протягом всього поєдинку вони тримали в напрузі своїх противників. Інтелектуальна боротьба завершилася перемогою 4 курсу з рахунком в 1210 балів.
Кожен з учасників отримав від екологічного бюро екокалендар, а переможці особливий подарунок у вигляді сертифікату на поїздку в Марійський духовний центр «Зарваниця», де вони зможуть більше дізнатися про діяльність Митрополита Андрея та побачити його ініціативи, які зараз запроваджуються.
На завершення подячне слово мав о. Роман Носик, префект семінарії, який подякував організаторам брейн-рингу за пізнавальну гру та за те, що вони популяризують проблему екологічного питання. Також він побажав наснаги в добрій праці на Господній жниві. На завершення всі присутні заспівали «Многая літа».
Довідково:
Андрей Шептицький (1865–1944) — видатний український релігійний і громадський діяч, Митрополит Греко-Католицької Церкви (ГКЦ) з 1901 року. Він активно сприяв зміцненню духовного життя, розвитку освіти і культури в Західній Україні. Шептицький був відомий підтримкою міжконфесійного діалогу та допомогою єврейському населенню в роки Другої світової війни, за що здобув визнання серед багатьох національних і релігійних спільнот. Під час Голокосту Митрополит рятував євреїв, приховуючи їх у монастирях, видаючи їм фальшиві документи. За це його називають одним із «праведників світу» в Україні. Як зазначили на брейн-рингу останніми словами митрополита були: «І не почуєте більше мого голосу аж до страшного суду».
Стаття — бр. Владислав Флик
Фото — бр. Теодор Кудлик
Інформаційний центр ІФДС