#cьогодні-свято

14 жовтня – Свято Покрови Пресвятої Богородиці

Сьогодні, 14 жовтня, Свята Церква святкує величне Богородичне свято з багатою історією – Покров Пресвятої Богородиці. Це свято стало найбільш шанованим ще з давніх-давен в Україні, оскільки наш народ має велику набожність до Пресвятої Діви Марії.

Цей празник бере початок в історії ще з X ст. н.е., коли місто Царгород потерпало від арабської облоги, під час якої народ заносив прохання до Богородиці, молячись молебень у храмі на Влахернах. Саме тоді святий Андрій Юродивий побачив видіння, коли Богородиця разом з Іваном Хрестителем і Іваном Богословом здіймає зі своєї голови хустку-омофор і широко покриває ним увесь народ. Після цього видіння араби відійшли від Царгорода.

Наша Батьківщина має велику пошану до нашої Пресвятої Богородиці. Саме це свято має дуже символічне значення для України, оскільки ще від часів Київської Русі і до сьогодення нашу країну постійно хочуть знищити вороги. Тому український народ чекав допомоги та порятунку не від людської сили, а від духовної, а саме від Богородиці. Тому це торжество є днем прослави і подяки Пречистій за всі добра і ласки, які вона дарувала нам за Божою волею. Їх не можна перелічити одним десятком, бо протягом тисячолітньої історії було багато визначних подій, коли Богородиця заступалась за нашим багатостраждальним народом.

Завдячуючи Діви Марії, упродовж різних етапів історії нашої держави, на печатях використовували Її образ, також знаходили золоті, мідні нашийні іконки, які тепер майже щодня використовують єпископи в енколпіонах (нагрудних хрестах). Крім того, запорізькі козаки будували чимало храмів на честь нашої Небесної Цариці. Остаточною віхою прослави Діви Марії на українських теренах стало проголошення цього свята офіційним Українською Повстанською Армією в 1947 році (а утворено УПА 14 жовтня 1942 року).

Про швидке заступництво можна довідатись з тропаря свята, де акцентується увага на тому, що Марія не дивиться на нас зверхньо, а покірно бачить у нас образ Господа Бога і тому без вагань покриває нас Своїм сильним Покровом.

Отже, свято Покрову Пресвятої Богородиці є беззаперечно великим празником, яке вшановують у нашій Церкві, а особливо в Україні. Не забуваймо про молитву до Пречистої Діви, бо за Її заступництвом наш народ протягом великої історії тримався у битві з ворогами, промовляючи такі слова: «Ще не чувано ніколи, щоб вона не помогла, чи у горю, чи в недолі цього земного життя».

Підготував бр. Юрій Гураль