#cьогодні-святоНовини

15 серпня наша Церква святкує празник Успіння Пресвятої Богородиці

Зміст цього свята можна описати словами зі стихир під час Великої  Вечірньої з Литією: «Дивні твої таємниці, Богородице!* Престолом Всевишнього ти явилася, Владичице,* і від землі на небо ти сьогодні перейшла.* Велика твоя слава сяє божественними чудесами.* Діви, з Матір’ю Царя, піднесіться на висоту!* Радуйся, Благодатна, з тобою Господь,* що через тебе подає світові велику милість»

В історичному контексті відомості про час, місце та обставини відходу до вічності Богородиці в чотирьох канонічних Євангеліях відсутні. Натомість інформацію про цю подію ми дізнаємося в апокрифічних текстах, а також у вченні Отців Церкви перших століть.

У найдавнішому апокрифі про цю подію під назвою «Перехід Святої Марії» довідуємося, що за три дні до успіння Діві Марії з’явився Архангел Гавриїл, сповістивши про Її близький перехід до вічності. У день Її успіння апостоли, які були розсіяні по всьому світі, дивовижним чином зібралися в Єрусалимі, окрім апостола Томи.

Як відомо, апостоли з піснеспівами урочисто перенесли тіло Богородиці до гробу і перебували там три дні.

Коли прибув апостол Тома, він попросив востаннє побачити Пречисту Діву Марію. На його прохання гріб відкрили, але тіла там не виявилося — залишилися лише поховальні ризи.

Сам Ісус Христос, Який з Її Непорочного Лона воплотився на землю і став Людиною, з небесним воїнством забрав свою Матір до Божого Царства.

Важливим для нас, християн, є факт, що в 1950 р. папа Пій XII проголосив догму в апостольській конституції «Munificentissimus Deus» про те, що Діва Марія була дійсно взята тілом та душею до вічної слави Небесного Творця.

Отож, подія Успіння Богородиці дає непохитну надію нам на те, що після смерті є життя — життя вічне. Тому не біймося тілесної смерті, а просімо Пречисту Діву Марію, щоб була з нами у годину нашого переходу до вічності, де будемо славити Всемогутнього Господа.

Стаття — бр. Юрій Гураль

Інформаційний центр ІФДС