#cьогодні-святоНовини

#сьогодні_свято 8 вересня – Різдво Пресвятої Богородиці

Свято Різдва Пресвятої Богородиці є празником, яке відкриває цикл Дванадесятих свят у церковному році. Зазначимо, що вперше у новому церковному році, який розпочався 1 вересня, ми урочисто празнуємо Різдво Богородиці саме 8 вересня, згідно із календарною реформою в УГКЦ.

З події Різдва Пресвятої Діви Марії розпочалася історія нашого спасіння, адже прийшла на світ Та, Яка стала наче брамою для приходу у світ нашого Спасителя – Ісуса Христа.

Згадки про це свято можна знайти в апокрифічних текстах, таких як «Протоєвангеліє Якова», де описується дивовижне народження Марії від старших за віком й неплідних батьків – Йоакима і Анни.

Згідно із переданнями, їхнє молитовне життя та відданість Богу були нагороджені дитям, яке вони чекали упродовж всього життя. Саме ймення «Марія» стало символом благодаті й чистоти.

Воно нагадує нам про гідність та святість життя Марії, як вибраної жінки для народження Ісуса Христа. Це також підкреслює роль жінки в спасінні світу через народження Спасителя.

Свято Різдва Пресвятої Богородиці служить прикладом для християн, щоб проявляти милосердя, терпимість та любов в їхньому житті так само, як це робила Богородиця. Вона виступає в образі вірної служниці Божої та ідеальної матері, яка виховала Ісуса Христа.

Підготував бр. Юліан-Володимир Романчук