Новини

У стінах семінарії відбулася конференція, присвячена викликам в мережі Інтернет

У четвер, 24 жовтня, у храмі Івано-Франківської духовної семінарії ім. свщмч. Йосафата відбулася конференція, присвячена викликам в мережі Інтернет. Доповідачами стали духівник семінарії — о. Василь Гоголь, а також священник Відпустового центру блаженного священномученика Симеона Лукача — о. Володимир Лукашевський.

Захід розпочався спільною молитвою «Царю Небесний». Вступне слово промовив о. Василь Гоголь, який привітав усіх присутніх і представив другого доповідача — о. Володимира Лукашевського.

Першим звернувся о. Василь, який висвітлив ключові аспекти, що визначають життя покоління Інтернету. Він говорив про свободу, яку приносить зростання з можливістю доступу до мережі, персоналізацію контенту, оцінку інформації, а також цілісний підхід до співпраці та розваг.

«Швидкість доступу до знань та інновацій стає основою сучасного життя, формуючи нові способи взаємодії та адаптації, — зазначив душпастир й додав: — Покоління Інтернету — це генерація, народжена, щоб творити відносини». Також духівник підкреслив, що нові технології відкривають можливості для побудови глибших зв’язків і співпраці, якщо їх використовувати відповідально.

«Навчитися використовувати ці технології не для того, щоб обмежувати свою свободу, а щоб навчитися бачити їхні переваги та спрямовувати їх на користь як особисту, так і суспільну. Важливо усвідомити, що технології можуть слугувати інструментом для зростання та розвитку, якщо їх використовувати свідомо й етично», — мовив о. Василь.

Наступним виступив о. Володимир Лукашевський, який розповів про використання мережі Інтернет для поширення Євангелія, підкресливши нові виклики та можливості для Церкви у цифрову епоху. Він наголосив на важливості євангелізації через медіа та значенні духовної відповідальності.

«Наша присутність в Інтернеті, у соціальних мережах також несе відповідальність: ми відповідаємо за те, що пишемо, публікуємо та поширюємо», — зазначив о. Володимир, наголошуючи на важливості усвідомленого підходу до контенту, який ми створюємо та яким ділимося.

Він також торкнувся питань цифрової свободи та інтернет-залежності, розглядаючи їх як духовні виклики для сучасної людини. У контексті активної онлайн-діяльності о. Володимир нагадав про важливість не забувати про офлайн-зустрічі — живе спілкування, яке має особливе значення.

Насамкінець о. Василь побажав усім семінаристам успіхів у навчанні та наголосив на важливості розумного використання Інтернету, адже «все мені можна, та не все мені корисно» (пор. 1 Кор. 6:12).

Захід закінчився молитвою «Під Твою милість».

Стаття — бр. Олег Шумило
Фото — бр. Максим Дем’янюк

Інформаційний центр ІФДС