У суботу, 22 жовтня, семінаристи II та IV курсів семінарії спільно із префектами отцем Іваном Харевичем, дияконом Тарасом Дзяйлом і бр. Романом Носиком здійснили насичену поїздку духовними та культурними місцями Галичини.
Поїздка розпочалася із приїзду до Борислава, зокрема, до храму св. Анни, який славиться на всю Україну великою кількістю мощей святих та автентичних реліквій.
Також до Борислава прибуло чимало гостей зі всієї України та місцевих вірних, щоб взяти участь у прощі.
У бориславському храмі св. Анни відбулась Божественна Літургія, яку очолив префект і секретар семінарії о. Іван Харевич.
Після Євангелія о. Іван оголосив змістовну проповідь, наголошуючи про дар покликання семінаристів до священичого стану:
«Семінаристи — це ті молоді хлопці, які вирішили залишити все і піти слідом за Христом». Також о. Іван Харевич звернувся до вірних з проханням молитися за семінаристів та за священників, щоб вони давали на землі добрий плід на благо Христової Церкви.
Опісля Літургії відбувся Чин Соборування, що уділяється, найперше, хворим людям. Після Єлеопомазання відбулося благословення кожного Мощовиком, який містить у собі найважливіші для християнства мощі, зокрема Пресвятої Богородиці, Святого Йосифа Обручника та багатьох інших.
Згодом настоятель храму о. Роман Василів спільно з о. Павлом Василівим розповіли детально про мощі більшості святих, які знаходяться у святині. Зокрема, душпастирі розповіли вірним та семінаристам про святих та кого вони є заступники, а також чому потрібно саме до них молитися.
Відтак о. Роман Василів розповів багато свідчень вірних, котрі після молитви біля мощей оздоровлялись від найважчих недуг чудесним способом за Божим провидінням.
Наприкінці молитовної події о. Іван Харевич від імені усіх присутніх семінаристів і ректорату привітав настоятеля о. Романа із днем народження, подякувавши йому за це невтомне служіння Церкві та народу, зокрема, зібранням цієї найбільшої видимої християнської цінності — мощей святих.
Програма поїздки продовжилась на чолі з о. Павлом Василівим у місті Дрогобичі, де семінаристи мали змогу відвідати катедральний собор Пресвятої Трійці Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ, де відбулась молитва за мир і перемогу України. Також після цього відбулась невеличка екскурсія центром міста.
Далі семінарійна спільнота попрямувала до відомого на всю Україну села Нагуєвичі — так званої “маленької батьківщини” славного українського письменника та великого каменяра Івана Франка.
У Нагуєвичах о. Павло Василів для братії провів екскурсію в державному історико-культурному заповіднику “Нагуєвичі”, де часто творив Іван Франко.
Далі мандрівники відвідали літературно-меморіальний музей Івана Франка, де спільнота мала можливість переглянути автентичний побут та літературу українського письменника.
Завершенням поїздки стала подорож до важливого культурного центру України — заповідника “Тустань”, де знаходяться залишки давньоруського оборонного комплексу на скелях, що входить до складу цієї культурної спадщини.
Отже, поїздка виявилась напрочуд насиченою. Семінаристи й ректорат отримали велике духовне і культурне збагачення і задоволення.
Довідково:
Бориславський храм св. Анни — це храм, який був збудований у 1900 році спочатку як римо-католицький костел. Проте за невеликий проміжок часу храм був під проводом православної церкви, а після підпілля став власністю УГКЦ. Храм св. Анни є унікальним від інших храмів тим, що тут знаходяться мощі 1040 святих, але це не є кінцевою цифрою. Привезення мощей до храму відбувається завдяки тотальній праці настоятеля о. Романа Василіва та його сина о. Павла Василіва.
Інформаційний центр ІФДС