#cьогодні-святоНовини

#cьогодні_свято 1 жовтня – Покров Пресвятої Богородиці

Сьогодні, 1 жовтня, наша Церква празнує велике свято – Покров Пресвятої Богородиці.

Походження цього свята бере початок ще у X столітті н.е., коли місто Царгород переживало арабську облогу. Під час цього важкого періоду люди зверталися до Богородиці у храмі на Влахернах, молитвами та молебнем, просивши її захисту.

Саме в цей момент святий Андрій Юродивий отримав видіння, де Богородиця разом з Іваном Хрестителем та Іваном Богословом покривала своїм омофором увесь народ. Після цього видіння араби відступили від Царгорода.
Українці завжди мали велике довір’я до Пресвятої Богородиці. Це свято має важливе символічне значення для України, оскільки наша країна дуже часто стикається із загрозами і ворогами, починаючи з часів Київської Русі й до наших днів.

У таких моментах український народ вірив у допомогу і захист не лише війська, але й духовний, зокрема Богородиці. Тому це свято є днем подяки Пречистій за всі благодаті та милості, які вона надала нам згідно з Божою волею.

Запорізькі козаки споруджували численні храми, присвячені нашій Небесної Цариці. Завершальним акордом у вшануванні Діви Марії на українській землі стало офіційне встановлення цього свята Українською Повстанською Армією в 1947 році (а УПА була створена 14 жовтня 1942 року).

Про швидке заступництво Діви Марії свідчить тропар свята, який акцентує на тому, що Марія своєю надзвичайною силою оберігає нас своїм могутнім Покровом:

«Сьогодні, благовірні люди, радісно святкуємо, осяяні Твоїм, Богоматір, пришестям, і, Твій споглядаючи пречистий образ, розчулено промовляємо: покрий нас чесним Твоїм покровом і визволи нас від усякого зла, благаючи Сина Твого, Христа Бога нашого, спасти душі наші».

Отже, не забуваймо молитися до Пречистої Діви, оскільки впродовж великої історії нашого народу вона завжди стояла на нашому боці у боротьбі з ворогами, тому промовляємо: «Ще не чувано ніколи, щоб вона не помогла, чи у горю, чи в недолі цього земного життя».

Нехай Богородиця покриє нашу землю своїм Омофором та захистить нас від усіх лютих нападників, а особливо у теперішньому часі під час боротьби із російським ворогом.

Підготував бр. Юліан-Володимир Романчук

Інформаційний центр ІФДС