Новини

«Єднаймо духовні сили, щоби Бог розвіяв нашу безнадію», – Владика Степан Меньок на нічних чуваннях у Старуні

У ніч з 29 на 30 березня, у Відпустовому центрі блаженного Симеона Лукача, що в с. Старуня, Богородчанського району, відбулися традиційні молитовні чування, які очолив Владика Степан Меньок, екзарх Донецький УГКЦ.

Про це повідомляє медіа-центр Відпустового центру.

Як і зазвичай, до Старуні прибуло кілька тисяч віряни із різних куточків Прикарпаття, а також спільнота Івано-Франківської духовної семінарії.

Оскільки чування припали на період Великого посту, їх програма розпочалася у храмі свв. Петра і Павла із Часу VI, який очолив ректор Івано-Франківської духовної семінарії прот. Тарас Путько.

Запрошений Владика Степан Меньок у своїй духовній науці поділився досвідом служіння Української Греко-Католицької Церкви у східних областях:

«Це місце, у якому ми молимось за заступництвом блаженного священномученика, не освячується самим місцем, але саме молитвами. Тут усіх нас об’єднує віра в Бога, бо коли ми падаємо, то приземляємося на фундамент нашої віри, де нас чекає милосердний Господь. Хотів би поділитися із Вами пережиттями духовного досвіду там, де війна дуже близько. Наші душпастирі активно провадили пастирське служіння у Донецькому екзархаті до того моменту, поки двох греко-католицьких священників не було заарештовано ворогами – отця Івана та отця Богдана, про яких по сьогодні немає жодних відомостей. Коли храми в екзархаті зачинялися, до нас приходили люди, які раніше не відвідували храму, але вони дуже хотіли почути українську мову, і молитися мовою нашого народу», – поділився екзарх донецький.

Відтак владика прочитав для вірних молитви на оздоровлення, а також поблагословив їх освяченим єлеєм та мощами блаженного Симеона Лукача під час молебню до священномученика, який очолив о. Юрій Сидір.

Згодом прочани зі свічками в руках вирушили на Хресну Дорогу, яку провадив о. Володимир Лукашевський, зачитуючи роздуми із написаної ним книги «Шлях до Єрусалиму», яка нещодавно побачила світ. Вірні, йдучи стежками хресного шляху, роздумували над страстями нашого Спасителя, а душпастир на кожній стації проводив паралелі та приклад із наших щоденних реалій.

Відтак вірні піднялися на гору до храму Благовіщення Пресвятої Богородиці і перш ніж перейти до найважливішої частини чувань — Божественної Літургії, почули від Владики Степана ще одну повчальну науку, в якій він закликав їх більше дізнаватися про церковну науку та бути свідомими християнами:

«Кожен з вас представляє маленьку церкву там, де він знаходиться. Робімо наші молитви глибшими, бо як можна вірити в Бога, якщо не розмовляти з Ним? Не обов’язково промовляти лише завчені молитви, але намагайтеся знайти вільний від роботи час, зібрати родину і, до прикладу, спільно помолитися вервицю до Пресвятої Богородиці», – мовив екзарх.

Далі у Відпустовому центрі Симеона Лукача розпочалася Архієрейська Божественна Літургія Напередосвячених Дарів, яку очолив Владика Степан у співслужінні о. Івана Жука, о. Юрія Сидіра, о. Володимира Лукашевського, отців ректорату духовної семінарії, а також численно запрошених душпастирів Архієпархії.

Завершилися моління уділенням Владикою повного відпусту всім, хто виконав необхідні для цього умови.

Інформаційний центр ІФДС