Новини

Храмовий празник Івано-Франківської духовної семінарії

25 листопада Івано-Франківська духовна семінарія відзначає храмовий празник священномученика Йосафата Кунцевича, який є покровителем нашої семінарії.

Цього року семінаристи відзначатимуть празник у своїх домівках у зв’язку із пандемією. Натомість пропонуємо вам пригадати, як велично цю подію семінарійна спільнота святкувала минулого року.

Святкові богослужіння розпочалися з уділення нижчих свячень піддиякона, читця, співця та свічконосця для братів-семінаристів VI курсу. Після цього Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський владика Володимир Війтишин очолив Божественну Літургію у співслужінні отців ректорату семінарії та запрошених гостей. 

У своїй проповіді владика Володимир щиро привітав усіх зі святом. Він підкреслив, що ми повинні зберігати Божу любов у наших серцях. «На прикладі святого Йосафата бачимо, якою руйнівною буває людська ненависть. Святий Йосафат є прикладом нашого Спасителя, бо його також несправедливо вбили. Йосафат був, є і буде для нас яскравим взірцем доброго священичого служіння в якому ви, отці, перебуваєте, а семінаристи готуються до його прийняття», – наголосив Митрополит.

Наприкінці Божественної Літургії в стінах семінарійного храму лунала молитва «Боже великий, єдиний», у якій вся семінарійна спільнота просила добробуту та миру для нашої Батьківщини. Високопреосвященний владика Володимир привітав усіх присутніх із храмовим святом, а також тих, хто носить ім’я свщмч. Йосафата.

Опісля ректор семінарії о. Олексій Данилюк звернувся до владики Володимира, висловивши йому слова вдячності за уділення нижчих свячень для братів VI курсу та пастирське благословення для всієї спільноти. 

На завершення події вся семінарійна спільнота й гості були запрошені на святкову трапезу.