Новини

Надійний тил – запорука перемоги: духовна семінарія діє в умовах війни

У складних обставинах війни кожна людина щодня зіштовхується з безліччю непростих ситуацій і викликів. Семінарійна спільнота з першого дня війни прагне бути корисною і щодня робить свій внесок для прискорення нашої перемоги та відновлення миру на українській землі.

Ще у перші дні від початку російського вторгнення об’єкти Івано-Франківської Архієпархії стали новою домівкою для вимушених переселенців. Понад 1200 осіб знайшли пристановище у таких будівлях як Католицька школа ім. св. Василія Великого, Готель “Станіславів”, урочище Підлюте та, звісно, Івано-Франківська духовна семінарія ім. свщмч. Йосафата. Великою мірою їхнє обслуговування здійснюється завдяки добрій волі братів-семінаристів.

Отці-настоятелі та всі представники ректорату семінарії також не лишаються осторонь. Окрім безперестанної та ревної молитви за Україну, духовний провід нашого формаційного закладу так само невпинно шукає волонтерів та постачальників гуманітарної продукції. Завдяки чітко налагодженій праці представниками ректорату та Координаційного антикризового центру Івано-Франківської Архієпархії вдалося зібрати десятки тонн гуманітарної допомоги. Окрім значних організаційних старань, реалізація такого обсягу допомоги потребує також і великих фізичних зусиль, тому роботи не цураються як брати семінаристи, так і отці ректорату, тому всі залучені до активної праці. Допомога постачається на гарячі точки де відбуваються військові дії.

Наші українські захисники героїчно відбивають напади російського агресора. Слава про опір українського народу лунає по всьому світі. Та попри всю їхню звитягу та потугу, на жаль, втрати присутні й на нашій стороні. 

Незважаючи на завантаженість, вся семінарійна спільнота спільно із Архієпископом і Митрополитом Івано-Франківським, владикою Володимиром Війтишином 21 березня взяла участь у загально національній Хвилині мовчання та заупокійній Панахиді за воїнів, всіх мирних людей, які віддали своє життя у війні росії проти України. 

Через декілька днів, 24 березня, представники духовенства УГКЦ та інших конфесій спільно молилися біля Івано-Франківської міської Ратуші, випрошуючи в Господа перемоги та миру для нашої Батьківщини-України, зокрема, у заході взяли участь отці-ректорату семінарії та брати-семінаристи, які супроводжували моління своїм співом.

Івано-Франківська духовна семінарія активно долучається до волонтерської діяльності, прикладаючи до цього великих зусиль, а найголовніше — щиро молитися до Бога, адже тільки Він може зупинити цю війну.