Новини

Отці ректорату взяли участь у богослужіннях Страсного тижня в Архікатедральному і Митрополичому соборі м. Івано-Франківська

Впродовж останнього тижня Великого посту в Архікатедральному і Митрополичому соборі м. Івано-Франківська звершувалися богослужіння Страсного тижня, які є сходинкою для приготування всіх вірних до  найвеличнішого та найсвітлішого празника — Воскресіння Господа нашого Ісуса Христа. 

Очолював богослужіння Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський, Владика Володимир Війтишин, якому співслужили священнослужителі собору та отці ректорату Івано-Франківської духовної семінарії. Зокрема, у моліннях взяли участь: ректор семінарії — о. Олексій Данилюк, віцеректор — о. Тарас Путько, духівник — о. Роман Кандрач, префекти —  о. Юрій Сидір та диякон Іван Харевич. Чудовим співом богослужіння супроводжував  семінарійний хор «Благовіст».

Великий четвер Владика Володимир очолив Велику Вечірню з Літургією Василія Великого, а опісля звершив Чин обмивання ніг дванадцятьом священнослужителям на знак смирення та служіння Божому народу за прикладом Христа, який після Тайної Вечері омив ноги своїм учням. Також у цей день, під час Утрені Страстей, відбувалися читання дванадцятьох Євангелій, які розповідають про засудження, страждання, розп’яття та покладення до гробу найсвятішого Тіла Ісуса Христа.

У Страсну п’ятницю ранкові богослужіння розпочалися із  Великих Царських Часів та Вечірньої із виставленням Плащаниці, до якої впродовж дня всі вірні могли приклонитися тілом, серцем та душею, цим віддавши честь Господу нашому Ісусу Христу. Ввечері цього самого дня богослужіння закінчилися відправою Єрусалимської Утрені, яка є молитовним чуванням біля гробу Спасителя та роздумуванням над Його Хресною смертю.

У Велику суботу, яка є останнім днем Страсного тижня, в Архікатедральному соборі молилися Вечірню з Літургією св. Василія Великого. Ця молитва символізує глибоку надію на перемогу нашого Господа над смертю. Також у цей день всі християни спогадують перебування Ісуса Христа у гробі та чувають в молитовній тиші, роздумуючи над таємницею Спасіння.

Тож приготуймо наші серця та душі до найбільш торжественного празника Воскресіння Христа, безмежно завдячуючи нашому Спасителю за те, що Він визволив нас від смерті та дарував життя вічне в Царстві Небесному.