Новини

Підсумки найважливіших подій Івано-Франківської духовної семінарії в 2021 р. Б

Пропонуємо Вашій увазі хронологію найважливіших подій, які відбувалися в Івано-Франківській духовній семінарії протягом 2021 р. Б.

25 січня розпочався II навчальний семестр і з цієї нагоди була звершена Божественна Літургія, на якій була присутня уся семінарійна спільнота. 

12 лютого в семінарійному храмі відбулось щорічна урочиста подія – розколяда, під час якої семінаристи прощаються з колядою та різдвяними святами. Чудове виконання колядок супроводжували своїм співом хор «Благовіст» та вокальний квінтет «ADORO». Прикрасою цього свята став виступ молодого театру, який подарував усім яскраві враження.

26 квітня в семінарійній спільноті розпочались трьохденні великопосні реколекції, завдання яких було духовно приготувати семінаристів до світлого празника Воскресіння Христового. Реколектантом виступив преосвященний владика Миколай (Бичок), єпарх Мельбурнський. 

2 травня в ІФДС звершились урочисті Пасхальні богослужіння: Надгробне, Пасхальна Утреня, Божественна Літургія св. Івана Золотоустого та чин освячення Артоса. Святкові богослужіння очолив ректор семінарії о. Олексій Данилюк у співслужінні отців проводу семінарії.  Опісля відбулася святкова трапеза, а після неї усі брати роз’їхалися по домівках, аби в родинній атмосфері святкувати Воскресіння Христове.

З 10 по 14 травня в стінах ІФДС відбувалася зустріч Патріаршої комісії у справах духовенства, до складу якої входять ректори усіх семінарій УГКЦ в Україні та світі. Комісія працювала над актуальними проблемами та новими викликами, з якими зустрічаються священники нашої церкви.

19 травня відбулася захоплива подія – футбольний матч між Львівською духовною семінарією Святого Духа та Івано-Франківською духовною семінарією ім. свщмч. Йосафата. Матч проходив у спокійній атмосфері, всі гравці демонстрували велику завзятість та жагу до перемоги.

22 травня в стінах ІФДС відбулося вручення дипломів випускникам семінарії. Цьому передувала Архієрейська Божественна Літургія, яку очолив єпарх Коломийський Владика Василій Івасюк у співслужінні отців-настоятелів.

22 травня відбувся з’їзд вівтарних дружин Івано-Франківської архієпархії, яке розпочалося із молебня до свщмч. Йосафата. Розважальну програму підготували брати-семінаристи та аніматори.

29 травня в Івано-Франківській духовній семінарії відбувся «День відкритих дверей». Цього дня майбутні вступники мали змогу краще ознайомитися життям та побутом семінарії.

5 червня, у семінарійному храмі свщмч. Йосафата була відслужена Архієрейська Божественна Літургія з нагоди закінчення академічного року, яку очолив Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Кир Володимир Війтишин у співслужінні ректорату семінарії та численного духовенства Архієпархії. З цієї нагоди було урочисто вручено й освячено підрясники першокурсникам, які пройшли перший рік навчання й з глибоким усвідомленням одягнули їх.

З 5 по 6 липня тривала вступна кампанія до семінарії. Впродовж цих двох днів абітурієнти складали вступні іспити під час зустрічей з приймальною комісією.

9 липня 2021 року в Івано-Франківській академії Івана Золотоустого відбулися урочистості з нагоди вручення дипломів випускникам бакалаврату 2021 року. З цієї нагоди вітальне слово мав Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Володимир Війтишин. Також випускників привітали ректор академії о. Олександр Левицький та ректор семінарії о. Олексій Данилюк.

З 31 липня до 1 серпня проходила Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької чудотворної ікони Матері Божої, що знаходиться у відпустовому місці Крилос, приурочена 425-ої річниці від проголошення Берестейської унії. Під час паломництва відбувалися різні події, такі як співана молитва на вервиці, молебень до Пресвятої Богородиці, Велика Вечірня, а також багато інших духовних програм. 1 серпня відбулася кульмінаційна частина всієї прощі – Архієрейська Божественна Літургія, яку очолив Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав. У прощі активну участь взяли брати-семінаристи, супроводжуючи богослужіння прекрасним співом та прислуговуючи біля престолів.

27 вересня з нагоди свята Воздвиження Чесного Животворящого хреста Господнього, семінарійна спільнота мала можливість молитися Божественну Літургію, очолювану митрополитом Володимиром. Владика поблагословив весь духовний провід семінарії та всіх братів-семінаристів на подальше успішне навчання як у I семестрі, що розпочався, так і надалі.

7 жовтня до семінарії завітали гості зі Східної України – владика Степан Меньок, екзарх Донецький. Метою зустрічі було введення семінаристів у особливості душпастирського служіння на східних теренах України.

21 жовтня, на стадіоні в мікрорайоні «Опришівці» відбулися “Козацькі забави”. Під час змагань для семінаристів проводилися різноманітні конкурси, серед яких як інтелектуальні, так і фізичні, рухливі.

12 грудня, напередодні приїзду Отця і Глави Української Греко-Католицької Церкви Блаженнішого Святослава з нагоди святкування десятиріччя від заснування Івано-Франківської Митрополії УГКЦ відбулися нічні чування в Архікатедральному і Митрополичому Соборі Воскресіння Христового. Участь в них взяла вся семінарійна братія та численні вірні. Під час цієї торжественної події була відправлена Велика Вечірня з Литією, яку очолив єпарх Чернівецький владика Йосафат Мощич у співслужінні отців ректорату, духівників та сповідників духовної семінарії. Вечірні богослужіння ангельським співом супроводжував семінарійний хор «Благовіст». Наприкінці чувань відбувся молебень до станіславських священномучеників, який очолив ректор семінарії прот. Олексій Данилюк у співслужінні віцеректора о. Тараса Путька. На завершення були прочитані молитви на оздоровлення та благословення мощами священномучеників.

13 грудня, відбулася знаменна для усього Прикарпаття подія – відзначення 10-річчя проголошення Івано-Франківської Митрополії УГКЦ. З нагоди празника до Івано-Франківська завітав Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав.  Патріарх очолив святкове Богослужіння, а разом з ним молилися Митрополит Володимир Війтишин та численні архиєреї й священнослужителі Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ. По завершенні Божественної Літургії Блаженніший Святослав звернувся з вітальним словом до усіх присутніх. Патріарх наголосив на тому, що Владика Володимир Війтишин –  перший в історії Івано-Франківський Митрополит, на плечі якого лягає велике історичне завдання. В свою чергу Митрополит Володимир Війтишин подякував Патріархові за його постійну молитву, добре слово і батьківське благословення.

17 грудня, ближче до завершення I навчального семестру, в стінах ІФДС відбулася традиційна Різдвяна просфора. На цю подію були запрошені численні гості Івано-Франківської Архієпархії. На урочисті святкування був запрошений Преосвященний владика Василій, єпарх Коломийський. Єпископ очолив молебень до священномученика Йосафата у співслужінні отців ректорату семінарії. Він також провів повчальну проповідь для всіх студентів, у якій роздумував над глибоким богословським значенням різдвяної просфори. Опісля відбулася святкова вечеря, у якій взяли участь багато гостей. У стінах залу лунала святкова коляда на прославу Бога, під час якої  ректор семінарії о. Олексій Данилюк спільно із віцеректором о. Тарасом Путьком ділилися з усіма присутніми різдвяною просфорою.

26 грудня відбулася онлайн-прем’єра третього фестивалю семінарійних хорів «AD FONTES», організатором якого цьогоріч виступила ІФДС. У фестивалі брали участь талановиті семінарійні хори українських помісних церков. Наш духовний заклад у цьому заході представляв талановитий хор «Благовіст».