Новини

Початок днів духовної віднови

11 грудня у стінах Івано-Франківської духовної семінарії розпочалися дні духовної віднови. Для проведення реколекцій ректорат семінарії запросив отця Дам’яна Кастрана, ЧСВВ. Духовні науки розпочались молитвою «Царю Небесний» та вступним словом ректора семінарії прот. Олексія Данилюка. Отець-ректор представив семінарійній спільноті реколектанта та закликав відійти від буденних справ, щоб духовно відновитися в часі реколекцій.

Опісля отець Дам‘ян подякував ректору за запрошення та розпочав першу науку, в якій поділився своїми роздумами про Різдво Господа нашого Ісуса Христа. Це свято – особливий знак Бога Отця, воно є найвеличнішим з усіх. Також, реколектант наголосив на важливості споглядальної молитви для підтримки стосунків з Богом.

Тиша та контемпляція є необхідними умовами віднови духа, адже допомагають нам уявити себе в часі народження Господа нашого Ісуса Христа. Нам потрібно роздумати та застановитися над тим, про що думали Марія з Йосифом. Чому Бог приходить саме в такий спосіб? «У Різдві бачимо таємницю. Якщо б Бог об’явився якось по-іншому, величаво, це означало б примус людини. Бог приходить так, щоб ми відчули себе вільними; Ісус об’являється нам через знаки, щоб ми повірили. Важливо підтримувати відносини з Богом через споглядання (контемпляцію). Ми постійно перебуваємо у погляді Його любові» – зауважив о. Дам‘ян.


На завершення науки кожен з братів мав можливість роздумати в тиші над словами отця Дам’яна та скласти молитовну подяку Богові.