#cьогодні-свято

Про богослужіння Страсної п’ятниці

Сьогодні, 3 травня, особливий день Страсного тижня, який має назву Велика п’ятниця. У цей день Ісуса засуджують на смерть, Він йде шляхом на Голгофу, де його розіпнуть. Там Ісус вмирає на хресті, Його тіло кладуть до гробу.

Страсний тиждень – особливий період підготовки до Великодня. У Велику п’ятницю в наших храмах молимося Великі Царські Часи, а також Вечірню з винесенням Плащаниці. Плащаниця залишається у храмі вірних для прилюдного почитання аж до Надгробного, яке служимо перед Воскресною Утренею.

Біля гробу Христа зазвичай стоїть почесна сторожа різних християнських спільнот, що діють при парафіях, подекуди навіть цілу ніч, від моменту виставлення Плащаниці.
Вшанування святої Плащаниці для вірних є справді глибоким духовним переживанням й нагодою відновити свою довіру й любов до Христа.

Богослужіння Великої п’ятниці характеризуються зворушливими наспівами з глибоким змістом гімнів та стихир. Головна їхня тема – це муки та смерть Христа.

У Страсну п’ятницю дзвони церков у всіх церквах затихають аж до світлого празника Воскресіння Господа нашого Ісуса Христа.

Стаття – бр. Олег Шумило
Інформаційний центр ІФДС