Новини

Ректор семінарії взяв участь в науковій конференції «Галич і Галицька земля»

У четвер, 14 вересня, у Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника розпочалася Всеукраїнська ювілейна наукова конференція «Галич і Галицька земля», яка присвячена 1125-річчю першої писемної згадки про давнє місто Галич. У заході взяв участь ректор Івано-Франківської духовної семінарії о. Тарас Путько, а також префект д-н Роман Носик.

Захід розпочався із виконання Державного гімну України, опісля всі присутні у залі хвилиною мовчання вшанували українських Героїв.

Відтак ректор Івано-Франківської духовної семінарії прот. Тарас Путько очолив спільну молитву, а згодом зачитав звернення від імені Блаженнішого Святослава Шевчука, Глави й Отця УГКЦ, який наразі перебуває у Римі після завершення Архієрейського Синоду УГКЦ. У зверненні Патріарха Святослава йшлося про важливість наукових досліджень давнього Галича:

«У своїх дослідженнях і доповідях ви відкриваєте славу і велич Давнього Галича та його героїв. Галич завжди був українським містом, символом і свідком сподівань нашого народу на неминучу перемогу й свободи, що завжди скріплювала це місто-столицю нашої держави. Такі, як ваші наукові заходи, збільшують рішучість нашої боротьби та дають силу тим, хто ослаб і сумнівається. Ми боремося за цінності, які без нас як носіїв української ідентичності, просто зникнуть під тиском загарбника».

Згодом конференція продовжилася зверненнями проректора університету п. Сергія Шарина, заступника голови Івано-Франківської ОВА п. Богдана Футерка, міського голови Галича п. Олега Кантора та керівника національного заповідника «Давній Галич» п. Володимира Олійника.

Опісля всі охочі мали змогу відвідати виставку «Давній Галич у творах митців Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника» та виставку наукових праць, присвячених давньому Галичу. 

Джерело: ugccif.org.ua