Новини

Семінарійна спільнота долучилася до Архієпархіальної прощі-відпусту у Старуні

15-16 червня на рідній землі блаженного священномученика Симеона Лукача, що у с. Старуня, проходила Архієпархіальна проща з нагоди 60-ліття від дня його народження до Неба, яку очолив Владика Микола Семенишин, Єпископ-помічник Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ. До урочистих молінь традиційно доєдналася спільнота Івано-Франківської духовної семінарії ім. свщмч. Йосафата.

Про це пише Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та медіа-центр відпустового центру.

Проща розпочалася у суботу, 15 червня, із вечірніх чувань, які мали особливу молитовну програму, що містила у собі Велику Вечірню з Литією, молебень до Симеона Лукача, духовні науки від проповідника о. Йосафата Хаймика, ЧСВВ, Божественну Літургію, а також Адорацію перед Найсвятішими Тайнами.

Моління своїм співом супроводжував октет Івано-Франківської духовної семінарії «Te Deum».

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ – У Старуні розпочалася щорічна Архієпархіальна проща-відпуст

Другий день прощі розпочався зі Святкової Утрені, яку очолив о. Роман Носик, префект Івано-Франківської духовної семінарії, у каплиці Пресвятої Родини, що розміщена у хресті на вершині старунської гори.

Відтак душпастирі зустріли Владику Миколу на подвір’ї каплиці Благовіщення Пресвятої Богородиці, запрошуючи його очолити святкові моління.

Згодом Архієрей уділив нижчі свячення бр. Владиславу Бабінчуку та бр. Олександру Івасишину, семінаристам ІФДС, зокрема Чин поставлення читця, співця і свіченосця. Згодом відбувся Чин поставлення в піддиякони, у часі якого браття одягли далматику й орар — символ ангельського служіння при Божому престолі.

Під час Архієрейської Божественної Літургії у каплиці Пресвятої Родини, яка стала кульмінацією прощі-відпусту, Владиці Миколі співслужили священники відпустового центру о. Юрій Сидір, о. Володимир Лукашевський, духовенство Івано-Франківської Архієпархії й запрошені душпастирі, а також отці проводу Івано-Франківської духовної семінарії ім. свщмч. Йосафата.

Звертаючись до паломників у часі Літургії, Владика Микола мовив:

«У момент Таїнства Хрещення людина стає дитиною Божою. Коли нас хрестив священник, Господь промовляв: “Це син мій улюблений” чи “Це донька моя улюблена”. Бути з Нашим Отцем – добра справа, але як нам з Ним поводитися? Сьогодні нас цього навчає Син Божий, Ісус Христос: Він прославляє Свого Небесного Отця, Він дякує Йому, просить у Нього за Себе, щоб бути прославленим, але й просить за Своїх учнів, які ідуть за Ним», — роздумував Владика.

«Перебуваючи на рідній землі Симеона Лукача, хочемо навчитися від нього найперше бажати ставати святими. До цього кожен з нас є покликаний. Адже святість — це мати Бога за свого товариша і, перебуваючи у Його присутності, вчитися ставати подібним до Нього», — зазначив Архієрей.

Після Літургії Владика Микола очолив молебень до блаж. свщмч. Симеона, під час якого усі паломники мали нагоду приступити до мирування.

Далі Єпископ-помічник доручив зачитати диякону Василю Херманчуку декрет від Архієпископа і Митрополита Івано-Франківського Владики Володимира Війтишина про передачу ще однієї частинки мощей блаженного Симеона до Відпустового центру.

Продовжилося паломництво уділенням повного відпусту усім тим, хто виконав необхідні для цього умови.

Відтак Архієрей поблагословив усіх вірних мощами блаженного священномученика, а завершилася проща виконанням духовного гімну «Боже Великий, Єдиний».

Інформаційний центр ІФДС