Новини

Семінарійна спільнота взяла участь у моліннях з нагоди Дня Соборності України

У неділю, 22 січня, в День Соборності України, на Вічевому майдані, що у місті Івано-Франківську, відбувся молебень до Пресвятої Богородиці за нашу Батьківщину та її перемогу у війні. У молінні взяли участь ректорат семінарії та брати-семінаристи II курсу.

Богослужіння очолив Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин спільно з духовенством ПЦУ, представниками РКЦ та душпастирями УГКЦ.

Спершу процесія на чолі з Митрополитом Володимиром, а також із духовенством Івано-Франківської Архієпархії, отцями ректорату семінарії, зокрема ректором — о. Тарасом Путьком і префектом о. Тарасом Дзяйлом, та братами-семінаристами вирушила з Архікатедрального і Митрополичого собору м. Івано-Франківська.

Несучи ікону Божої Матері, учасники молитви попрямували до Вічевого майдану, де розпочався захід, присвячений дню Соборності України.

На урочистості чисельно зібралися мешканці та гості міста, представники влади та діти. Усі відзначили пам’ятний день виконуючи гімн України.

Подія розпочалася з молебню до Пресвятої Богородиці, який відслужив Митрополит Володимир спільно зі священнослужителями УГКЦ та представниками інших конфесій.

Після молитви Владика звернувся до присутніх зі словом-розважанням про цінність єдності народу:

«Сьогодні день злуки – історична подія, яка об’єднала “Україну з Україною”. Бо в історії завжди ставалося так, що нашу країну хотіли розділити: одні “тягнули” її на Схід, а інші – на Захід. І це продовжувалося до часу нашого державотворення, доки народ не почав об’єднувати нашу Батьківщину і боротися за неї. Сьогодні, у тривожні дні війни, об’єднана Україна стоїть на захисті свого народу, землі та держави».

Також Архієрей закликав шанувати нашу ідентичність та молитися за свою державу.

«Єднаймося у цей важкий час, заради нашого світлого майбутнього та майбутнього нашої Батьківщини – України. Молімося за нашу Батьківщину, за наших воїнів – братів та сестер, які зараз на Сході відстоюють нашу незалежність. Нехай це свято об’єднає нас ще більше, аби вже ніколи ми не були окремо, лише одним народом – від Сходу до Заходу, від Півночі й до Півдня», – наголосив Митрополит.

Відтак, усі присутні співали пісню «Україно, молюся за тебе», після виконання якої відбулося посмертне нагородження загиблих Героїв, що віддали своє життя в російсько-українській війні за волю України.

Після вручення подяк сім’ям загиблих відбулося заупокійне богослужіння за усіма, хто помер в ім’я незалежності України.

Захід, присвячений дню Соборності України завершили виконанням духовного гімну «Боже Великий, Єдиний».