Новини

Семінарійна спільнота взяла участь у презентації книги про УПА “Сотня “Дністер”. Терня чи лаври”

У п’ятницю, 16 грудня, ректорат та семінарійна спільнота взяли участь у презентації книги про УПА “Сотня “Дністер”. Терня чи лаври”, яку видали міський голова Івано-Франківська — Руслан Марцінків — спільно з Ярославом Коретчуком та Анною Чорній.

На події було чисельно присутнє духовенство, зокрема, Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин, ректор Івано-Франківської духовної семінарії о. Тарас Путько, віцеректор — о. Василь Михнюк, префект і секретар семінарії — о. Іван Харевич, духівник о. Василь Гоголь, а також брати-семінаристи III курсу.

Після вступної молитви присутні вшанували усіх полеглих за волю України хвилиною мовчання.

Після чого відбувся виступ лідера гурту “Тінь сонця” і стрільця 130-ї бригади тероборони Сергія Василюка, який виконав гімн ОУН УПА “Зродились ми великої години” та ряд авторських пісень.

Книгу “Сотня “Дністер”. Терня чи лаври” видали та презентували міський голова Івано-Франківська – Руслан Марцінків спільно з Ярославом Коретчуком та Анною Чорній. Вміст книги – таємний архів керівника пропаганди крайового проводу Марка Боєслава. Це фактично, звіт сотні «Дністер» від заснування і до розформування, який видавці книги викупили з приватної колекції.

Ця книжка, як зазначили упорядники, — живий спогад про часи боротьби супроти двох диктаторських режимів і про становлення української свідомості. Усі кошти з продажу книг спрямують на потреби ЗСУ.

Під час презентації видавці подарували один примірник книги Митрополиту Володимиру, наголошуючи на знак вдячності за активну духовно-релігійну позицію УГКЦ до національно-визвольного руху в західній Україні протягом чи не всього минулого сторіччя.

Джерело: ugcc.if.ua

Інформаційний центр ІФДС