Новини

Семінаристи ІФДС відвідали військовослужбовців у зоні бойових дій на теренах Донецького Екзархату УГКЦ

Напередодні свята Стрітення Господнього семінаристи Івано-Франківської духовної семінарії на запрошення єпископа-помічника Донецького Екзархату УГКЦ владики Максима Рябухи вкотре завітали на східні терени України, щоб принести радість свята та молитовно підтримати військових у цей нелегкий час.

1 лютого брати-семінаристи відвідали парафію Матері Божої Неустанної помочі в м. Запоріжжя, де мали нагоду молитися Божественну Літургію та Велику Вечірню з Литією разом з настоятелем о. Романом Вовком. Опісля брати-семінаристи передали гуманітарну допомогу для потребуючих людей.

Крім того, упродовж всіх візитів семінаристи дарували вервиці українським воїнам та жителям прифронтових міст.

2 лютого на свято Стрітення Господнього браття відвідали військовослужбовців у зоні бойових дій на Запорізькому напрямку, де спільно з о. Олександром Богомазом молилися Божественну Літургію.

Під час Літургії о. Олександр виголосив проповідь, у якій наголосив на необхідності довіри до Бога:

«Важливо вміти для нас, чоловіків, довіритися Господу, молячись так: “Керуй моїм життям, а я буду Тебе слухати. Господи, навчи мене слухати Тебе”. І тоді Бог буде давати мир, бо Він – єдине спасіння для нашого народу. Чим більше людей буде Його слухати та жити по-Божому, тим більше у нас буде миру та відродження».

«Кожна ніч закінчується світанком, і я переконаний, що незадовго настане світанок для нашого народу, хоча зараз нам може здаватися, що нема ні кінця ні краю», – додав душпастир.

3 лютого Архієрейську Божественну Літургію на парафії св. Володимира Великого, що у м. Запоріжжя, очолив владика Степан Меньок, Екзарх Донецький.

У своїй проповіді єпископ наголосив на важливості Господнього світла в нашому житті, пригадавши слова зі Святого Письма: «Світло на просвіту поганам і славу люду твого Ізраїлю» (Лк. 2:32), а також із Архієрейської Літургії: «Христе ти світло істинне, що просвічує і освячує кожну людину, яка приходить в цей світ».

У неділю, 4 лютого, у храмі св. пророка Іллі, що у м. Краматорськ Донецької області, відбулася Архієрейська Божественна Літургія, на яку численно зібралися захисники України та парафіяни храму. Очолив богослужіння владика Максим Рябуха, а співслужили йому о. Василь Іванюк, настоятель храму, та диякон Маркіян Буняк. Молитовним співом та прислуговуванням богослужіння супроводжували брати-семінаристи.

Під час моління владика Максим виголосив проповідь: «Що означає бути цінним? Це означає, що хтось думає про мене і справді робить усе, щоб мої кроки були добрі».

«Думати означає хотіти зробити свято, адже бути поруч з Богом – це завжди свято. Він супроводжує нас усюди. Де б ми не пішли, Він завжди з нами, де б ми не були, вдома чи на роботі, важливо памʼятати, що Бог є завжди з нами. Тому страх не має мати місця в моєму серці, тому що зі мною є Божа присутність. Христос прийшов до нас, щоб зробити недоступне доступним», — наголосив владика Максим в часі проповіді.

Опісля семінаристи роздали вервиці та молитовні памʼятки, а також долучилися до передачі гуманітарної допомоги для наших воїнів.

«Служіння військовим там, на східних теренах, є надзвичайно важливою місією та підтримкою, адже цим ми додаємо сили та наснаги нашим воїнам», – зазначили брати-семінаристи, які успішно повернулися із подорожі.

 

Стаття – бр. Віталій Шиба

Інформаційний центр ІФДС