Братство ЙосафатаНовини

Семінаристи ІФДС взяли участь у презентації книги «Емоції та спілкування в паліативній допомозі»

У середу, 4 вересня, в інноваційному центрі «Промприлад. Реновація» відбулася презентація паліативного посібника «Емоції та спілкування в паліативній допомозі» авторства Андреаса Штелі, німецького письменника та керівника Академії при Йоганнес Госпісі в Мюнстері (Німеччина).

У заході взяли участь семінаристи Івано-Франківської духовної семінарії з братства свщмч. Йосафата, які окрім харатативної діяльності, займаються паліативним служінням.

ДЕТАЛЬНІШЕ — Семінаристи ІФДС із паліативним служінням відвідують хоспіс 

Конференція розпочалася з вступного слова Ірини Слугоцької, директорки Івано-Франківського обласного клінічного центру паліативної допомоги, яка розповіла про попередні посібники з паліативної допомоги Андреаса Штелі, а також представила новий третій том.

«Ця книга розповідає нам про емоції, переважно про негативні емоції: страх, сором, провини. І справитися чи впоратися з ними допоможе тільки любов», – зазначила пані Ірина.

Відтак Андреас Штелі презентував свій новий підручник «Емоції та спілкування в паліативній допомозі», інформуючи, що паліативна допомога – це підхід до людини, якій встановили діагноз, що не підлягає лікуванню. Це можуть бути інші діагнози, під час яких вже не борються за фізичне одужання людини, проте їй неодмінно надається духовна підтримка.

Під час презентації посібника автор детально розповів про його зміст, наголосив на трьох ключових компетенціях, розроблених Європейською асоціацією паліативної допомоги (EAPC). Також описав конкретні кроки для праці з обтяжливими емоціями пацієнтів та їхніх родичів.

Згодом учасники заходу переглянули повчальне відео  «Оди до радості» на мелодію Дев’ятої симфонії Людвіга ван Бетховена, яка демонструє, як культура здатна об’єднувати  різних людей.

Насамкінець о. Ярослав Рохман, медичний капелан та голова Комісії у справах душпастирства охорони здоров’я Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ, висловив подяку пану Андреасу за написання посібника, який буде корисним для священників, що опікуються хворими. До того ж душпастир зауважив, що книга розкриває аспект емоцій пацієнтів і розвіює міфи про «добрі» та «погані» емоції, підкреслюючи, що всі емоції є позитивними.

На завершення кожен з учасників мав нагоду висловити свою думку щодо паліативної допомоги.

Стаття — бр. Максим Олійник

Інформаційний центр ІФДС