Екологічний відділНовини

Семінаристи ІФДС здійснили екологічне паломництво до Старуні

У середу, 3 квітня, семінаристи Івано-Франківської духовної семінарії ім. свщмч. Йосафата, приналежні до екологічної спільноти, на чолі з Чернівецьким екореферентом Бюро УГКЦ з питань екології о. Володимиром Дяківим, здійснили прощу до Відпустового центру блаженного Симеона Лукача, що у селі Старуня. У цьому часі паломники молились екологічну Хресну дорогу та Божественну Літургію.

Про це зазначає інформаційний центр Бюро УГКЦ з питань екології.

Проща розпочалась із вступного слова о. Володимира Лукашевського, священнослужителя відпустового центру, який коротко розповів про важливість цієї молитовної Хресної дороги. 

На кожній стації брати-семінаристи зачитували розважання, у яких наголошувалось на необхідних аспекти та настановах щодо дбайливого та бережного ставлення до Богом створеного світу.

Завершуючи хресну ходу, о. Володимир Дяків звернувся до присутніх: «Дивлячись на теперішні виклики, ми повинні дбати про нашу природу, особливо за ґрунти, на яких ми збираємо щедрі плоди для власного вжитку. Люди повинні з дбайливістю використовувати ресурси землі, щоб кожне наступне покоління могло користати з них як з Божих дарів для кожної людини». 

Також душпастир закликав свідомо не палити траву, бо у вогні гине багато тварин, руйнується верхній шар ґрунту та забруднюється повітря.

Опісля усіх присутніх людей запросили на Божественну Літургію, яку очолив Чернівецький екореферент, а співслужили йому о. Юрій Сидір та о. Володимир Лукашевський, священнослужителі відпустового центру.

Після Літургії о. Юрій подякував всім, хто долучився до молитовної прощі та ще раз наголосив на важливості збереження навколишнього середовища: «Не дбати про сотворений Богом світ означає грішити проти Бога».

Інформаційний центр ІФДС