Новини

Сьогодні минає дванадцята річниця смерті Владики Софрона Дмитерка

Сьогодні, 5 листопада, в Івано-Франківській духовній семінарії ім. свщмч. Йосафата було відслужено поминальну панахиду з нагоди 12-ї річниці від дня смерті єпископа Софрона Дмитерка. Очолив богослужіння віцеректор семінарії прот. Андрій Чорненко у співслужінні з духівником о. Ярославом Шмадилом та семінарійними префектами: о. Юрієм Сидіром, о. Василем Михнюком та о. Іваном Війтишином.

Будучи Станіславівським єпископом-ординарієм, владика Софрон неодноразово уділяв Таїнство Священства молодим семінаристам. Рукоположення відбувалося в суворій таємниці.
Владика Софрон Дмитерко згадував, що загальна кількість священиків, яких він висвятив особисто у період підпілля, становить приблизно 65 осіб.
На теренах Станіславівської єпархії учасники боротьби за відродження офіційного статусу УГКЦ гуртувалися навколо єпископів Павла Василика та Софрона Дмитерка.

З 1988 року греко-католики мобілізували всі сили для відродження Церкви. Найвдалішими методами боротьби був збір підписів під заявою на підтримку офіційного визнання УГКЦ та організація «відкритих» богослужінь у містах і селах Галичини. Владика Софрон Дмитерко не залишався осторонь цих подій.
Єпископ Софрон Дмитерко, залишившись вірним батьківській Греко-Католицькій Вірі, вперто долав численні перепони на шляху утвердження духовності української нації, плідно працював над відродженням УГКЦ. Після леґалізації Церкви владика Софрон ревно виконував свій архипастирський обов’язок як єпископ-ординарій відновленої Івано-Франківської єпархії.

Відійшов у вічність 5 листопада 2008 року о 5.15 ранку єпископ-емерит Івано-Франківської єпархії УГКЦ. Похований у крипті катедрального собору Святого Воскресіння м. Івано-Франківська.