#cьогодні-святоНовини

Сьогодні відзначаємо празник Зіслання Святого Духа

У неділю, 23 червня, наша Церква відзначає одне з дванадесятих свят — Зіслання Святого Духа, яке знаменує народження Церкви Христової, що відбулося на п’ятдесятий день після Воскресіння Господа нашого Ісуса Христа.

Через Зіслання Святого Духа — Третьої Особи Пресвятої Трійці — розпочинається нова епоха дії Утішителя, яка триватиме до Другого Пришестя Христа на землю.

Книга Діянь Апостолів (2:1-13) розповідає нам про цю знаменну подію, коли Святий Дух зійшов на учнів та апостолів у вигляді вогненних язиків. Вогонь символізує любов, що розпалює, загартовує та зміцнює. Як сказав Христос: «Вогонь прийшов я кинути на землю — і як я прагну, щоб він вже розгорівся!» (Лк. 12:49). Святий Дух діє як вогонь, що розпалює серця вірних, перетворюючи боязких учнів на сміливих проповідників Євангелія.

Зіслання Святого Духа принесло з собою сім дарів, про які пророкував Ісая (Іс. 11:2): мудрість, розум, раду, кріпость, знання, побожність та страх Божий. Апостоли отримали дар говорити іншими мовами (Ді. 2:4), що дало їм можливість проповідувати різним народам.

Апостол Петро, завдяки отриманню благодаті Святого Духа, став відважним проповідником. Він виголосив знаменну промову, де ключовими словами були: «Оцього Ісуса Бог воскресив, — ми всі цьому свідки» (Ді. 2:32). Завдяки його проповіді три тисячі осіб охристились, прийнявши слово Христа у своє життя (Ді 2:41), що є яскравим свідченням дії Святого Духа.

Євангельське читання свята говорить нам про інший символ дару Святого Духа — воду. Христос сказав: «Коли спраглий хтось, нехай прийде до мене і п’є!» (Ів. 7:37). Цей дар отримала самарянка, яка побачила в Ісусі Христа Месію, завдяки воді живій, тобто Святому Духові. Спасенне діяння Пресвятої Трійці показує нам дію одного Бога в Трьох Особах, а місія Святого Духа полягає в тому, щоб показати й відкрити кожній душі, що Ісус Христос є Світлом світу. Бо лише в такому руслі людина не блукатиме у темряві, а матиме світло життя (Ів. 8:12).

Отже, свято Зіслання Святого Духа є нагадуванням про велику надію на вічне життя. Ми повинні постійно пам’ятати про Дари Святого Духа, просити про них і жити згідно з ними, щоб бути свідками Христа у світі.

Стаття — бр. Олег Шумило

Інформаційний центр ІФДС