#cьогодні-святоНовини

#сьогодні_свято 9 грудня Церква святкує Зачаття святої Анни, коли зачала Пресвяту Богородицю

9 грудня за новим стилем календаря наша Церква празнує Зачаття святої Анни, коли зачала Пресвяту Богородицю.

Це особливе свято знаходить своє місце в часі Різдвяного посту, стаючи співзвучним святковому прославленню Господа нашого Ісуса Христа, який приходить у світ немовлятком із спогляданням тієї, яка від свого Непорочного Зачаття чекала Його — Того, хто мав стати Месією — Спасителем світу.

Догмат про Непорочне Зачаття Діви Марії проголосив Папа Пій IX 8 грудня 1854 року, бажаючи увінчати дуже давню й добру традицію набожності та віри у цю велику Божу тайну.

Слід зазначити, що Східні Отці віддавна звеличували Божу Матір як «чисту лілею, голубку неосквернену, добру виховательку дів».

Це свято має окремі історії як на Сході, так і Заході. Святкуючи цей празник, Східна Традиція зосереджує більшу увагу на факті чудесного зачаття Діви Марії від літніх та безплідних батьків — свв. Йоакима та Анни.

Натомість Західна Традиція сформувала науку про Непорочне Зачаття Божої Матері, яка говорить, що Пресвята Діва Марія з першого моменту свого зачаття була вільна від первородного гріха.

У цей день щиро молімося до святої Анни та її дитини — Пресвятої Діви Марії, яка стала Матір’ю Того, хто викупив нас з неволі гріха та смерті — Ісуса Христа.

Інформаційний центр ІФДС