Новини

#сьогодні_свято Святе Богоявлення Господа і Спаса нашого Ісуса Христа

Сьогодні наша Церква святкує одне з найбільших свят – Богоявлення Господа Бога і Спаса Нашого Ісуса Христа

Наш Спаситель, Христос приходить до Івана Предтечі, щоб христитись. Приймає Хрещення, наче звичайна людина.

Але основний зміст цього свята не в хрещенні Ісуса, а в об’явленні Триєдиного Бога людям. Отець, Син та Дух Святий відкривають себе для людини. Бог дає себе пізнавати, заохочує до діалогу своє створіння.

 

Празник Богоявлення у нашому народі займає те саме місце, що й Різдво Христове. Це й не дивно, адже колись ці два свята були об’єднані під спільною назвою та відзначались в один день, як одне свято.

У навечір’я Богоявлення маємо багато традицій. Зокрема, Святу вечерю, яку на Галичині та Буковині називають Другим Святвечором, а в решті регіонів України – Голодною кутею. Щоправда, основною стравою є не кутя, як на Різдво, а освячена вода.

Тому, Церква в часі святкувань пропонує вірним Велике водосвяття, яке пригадує нам спасенні події Богоявлення та Хрещення, вказуючи на важливість духовного розвитку для кожної людини.

Після свята Богоявлення в нашій Церкві починаються Йорданські відвідини – особливі зустрічі священника та мирян, під час яких душпастир благословить освяченою водою домівки.

Нехай Триєдиний Бог, що дає Себе пізнати, дарує кожній людині радість спасіння, а нашій багатостраждальній Україні – довгоочікуваний мир та світло перемоги!

Христос Рождається!

Інформаційний центр ІФДС