Новини

У Старуні розпочалася щорічна Архієпархіальна проща до паломницького центру «Симеон Лукач»

У суботу, 18 червня, розпочалася щорічна проща вірних Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ до Центру паломника «Симеон Лукач», що в с. Старуня, Богородчанського району. Головним наміренням цьогорічної прощі є прохання до Господа про перемогу та тривалий мир в Україні. 

Першим етапом прощі була реєстрація всіх учасників, які беруть участь у моліннях. Одразу після цього розпочалася Велика Вечірня з Литією, яку очолив ректор Івано-Франківської духовної семінарії, о. Тарас Путько, якому співслужили о. Михайло Віхоть та о. Василь Гоголь – сповідники семінарії. Богослужіння чудовим співом супроводжував семінарійний хор «Благовіст».

Опісля о. Борис Гобир, протопресвітер Західного деканату Івано-Франківська, виголосив науку, у якій розповів, якими є шляхи людини до святості.

«Бути святим означає поставити Бога на перше місце. Коли Бог на першому місці, то все стоїть на своєму. Коли я люблю Бога, я люблю свого ближнього, спільноту, Батьківщину», – зазначив о. Борис.

За його словами, щоб називати себе «святими», мусимо визнати Бога, поставити його на перше місце, взяти на себе свій хрест, і нести його впродовж всього свого життя, якими б не були труднощі. 

Наступною частиною прощі стала процесійна хода Хресною дорогою зі стаціями, де духовенство виголошувало розважання про Страсті Христові, поєднуючи їх із розповідями з історії життя блаженного свщмч. Симеона Лукача. Молитву очолив о. Ярослав Середюк, адміністратор храму святих апостолів Петра і Павла, що в с. Старуня. Також розважання читали о. Іван Херманчук та о. Дмитро Херманчук. 

Молитовну ходу прочани, семінаристи та душпастирі провадили, несучи ікону блаженного Симеона Лукача, а також запалені свічки. 

Далі для всіх паломників о. Іван Жук, о. Михайло Сушко та о. Роман Кандрач прочитали молитви на оздоровлення, а опісля благословили прочан мощами і священним єлеєм Симеона Лукача.

Останньою частиною спільної молитви стала Божественна Літургія, яку очолив о. Борис Гобир. Паломники мали змогу приступити до Сповіді, а після прийняти Святе Причастя.

На завершення прощі парафіяльний хор храму Петра і Павла заспівав пісню про блаженного Симеона Лукача.

Джерело: ugcc.if.ua