Новини

У стінах духовної семінарії розпочалася Школа християнського аніматора

У суботу, 23 вересня, в Івано-Франківській духовній семінарії розпочалася Школа християнського аніматора, до якої долучилися на навчання більш ніж двісті учасників з Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ.

Школа діє в м. Івано-Франківську з благословення Архієпископа і Митрополита Владики Володимира Війтишина і є вишколом молодих людей для апостольської діяльності з дітьми та молоддю під час літніх таборів, а також під час катехитичної праці на парафіях, що дає можливість покращити рівень і якість душпастирської діяльності.

Перший навчальний день розпочався Божественною Літургією у семінарійному храмі, яку очолив о. Ігор Клюба у співслужінні отця Василя Гоголя, о. Ярослава Шмадила та диякона Святослава Данильця. Під час Святої Літургії о. Ігор Клюба виголосив проповідь до майбутніх аніматорів.

«В особливіший спосіб покликані є ви, які відгукнулися на той заклик бути християнськими аніматорами, і в цьому дусі не потрібно напевно казати слова “аніматор”, а казати слово “служитель”. Ви які є молодіжні служителі для того, щоб помагати провадити веселий час у своїх парафіях, провадити час з тими, хто потребує сьогодні цієї радості, і з нею ділитися з ближніми», — зазначив директор ШХА.

Після Літургії о. Ігор Клюба подякував всім присутнім, які прибули на навчання, і зазначив, що учасники школи є тут, щоб слухати, навчатися, свідчити й бути добрими провідниками на своїх спільнотах.

Опісля о. Ігор Клюба передав слово заступнику директора ШХА Людмилі Тимків, яка представила презентацію, а опісля провела лекцію про те, чим є Школа християнського аніматора. Вона розповіла про навчальний курс, який триває 10 зустрічей щомісяця протягом року, а також, що він складається з 27 модулів, після яких учасники, які успішно завершили курс, отримають сертифікат.

По завершенню лекції, надворі відбулося чаювання та спілкування учасників ШХА, а також вони мали змогу вивчити декілька бансів. Майбутніх аніматорів поділили на 5 груп, у яких вони спільно працювали над виступом команд. Відтак 5 команд мали згоду проявити себе і представити свою групу своєю назвою, плакатом, девізом та піснею.

На завершення о. Ігор Клюба подякував всім за креативну працю учасників та завершив навчальний день молитвою: “Величаємо, Благословляємо, Прославляємо Тебе, Боже наш”.

Стаття — бр. Максим Олійник

Інформаційний центр ІФДС