Новини

У стінах духовної семінарії відзначили храмове свято

Сьогодні, 25 листопада, в Івано-Франківській духовній семінарії відбувся храмовий празник, адже покровителем формаційного закладу є священномученик Йосафат Кунцевич, і саме цього дня наша Церква вшановує його пам’ять.

Більшість братів-семінаристів святкують празник вдома, як і минулого року, коли пандемія внесла свої корективи в життя кожного.

Цього року семінаристи молитовно відзначають свято вдома у зв’язку з масовими ракетними обстрілами з боку росії по енергетичній інфраструктурі України.

Попри це, у стінах семінарії все ж відбувся празник, про те не настільки торжественний, як минулих років, коли була зібрана вся спільнота.

Божественну Літургію очолив ректор духовної семінарії о. Тарас Путько у співслужінні настоятелів, духівників та сповідників семінарії.

Богослужіння своїм співом прикрасив семінарійний хор “Благовіст”.

Після Літургії о. Тарас Путько звернувся з вітальним словом до братії, розважаючи також над уривком із Євангелії:

«Сьогодні зі щирого серця вітаю всіх із нашим храмовим празником. У сьогоднішній Євангелії ми чули глибокі слова, як би мав виглядати справжній пастир людських душ. Він мав би бути тим, який готовий навіть за них покласти своє життя. Сьогодні ми є свідками того, як за нашу країну віддають життя найкращі сини та дочки. Кожного із нас це має надихати на щось більше, на щось велике, щоб ми також були готовими віддати свій час та таланти заради успіху один одного». 

Відтак ректор семінарії побажав всім тієї єдності, яка так необхідна у ці складні часи випробувань:

«У святому Йосафаті бачимо того доброго душпастиря, який віддав своє життя за з’єднання. Хочу найбільше всім нам побажати цієї єдності, бо ворог працює, щоб зруйнувати її. Зруйнувати єдність з Богом та єдність один з одним. Тому хочу побажати цієї єдності між нашою семінарійною спільнотою, а найголовніше, щоб та єдність завжди була з Богом».

Згодом в семінарійному храмі лунали многії і благії літа. На завершення празника семінаристи молилися за Україну «Боже Великий, Єдиний» та співали пісні прослави до священномученика Йосафата Кунцевича.

Інформаційний центр ІФДС