Сьогодні, 24 лютого, у стінах Івано-Франківської духовної семінарії відбулася чергова зустріч учасників Школи християнського аніматора.
Розпочався захід із Божественної Літургії, яку очолив о. Ігор Клюба, директор Школи християнського аніматора. Співслужили йому о. Юрій Павлюк, духівник семінарії, а також о. Іван Ребега.
Після Літургії із вступним словом звернувся о. Ігор Клюба, який розповів про програму чергової зустрічі.
Опісля бр. Тарас Котик, семінарист IV курсу ІФДС, провів катехизацію на тему «Моральні чесноти», у якій розповів про значення у житті кожного християнина мудрості, мужності, справедливості та здержливості. Катехит зазначив основні біблійні тексти та цитати із творів Отців Церкви, а також виклав вчення Церкви щодо цих чеснот. Також бр. Тарас підсумував важливість будівництва правдивого християнського життя, фундаментом якого повинні стати моральні чесноти.
Згодом бр. Тарас Котик провів навчально-виховну лекцію про історію українсько-російських відносин. Під час неї він висвітлив основні війни, котрі північно-східний сусід вів проти України, причини та методи цих війн. Лектор звернув увагу учасників на постійне повторення росією найпоширеніших сценаріїв та використання однакових тригерів для початку вторгнення потягом усіх війн.
На завершення цієї лекції бр. Тарас Котик наголосив на важливості національного єднання, християнського та патріотичного виховання, а також на необхідності правильного розуміння історії, що є направду важливим для майбутніх аніматорів.
Опісля перед учасниками зустрічі виступили о. Петро Майба, СДБ, та п. Ольга Ліщинська. Спершу о. Петро провів тренінг на тему «Цінності та виховання», у якому охарактеризував для учасників Школи християнського аніматора, чим є цінності у нашому житті. Протягом цього тренінгу молодь мала змогу опанувати основні знання щодо того, як плекати цінності у собі для найкращого розкриття аніматорського покликання.
Пізніше п. Ольга Ліщинська провела тренінг «Наповнення табору: тематика та кейси». Спікерка висвітлила кілька основних аспектів наповнення табору, розповіла про принципи вибору тематики таборів, а також способи його якнайкращого наповнення різними видами катехизацій, ігор та квестів.
Після тренінгів п. Людмила Тимків, заступниця директора Школи християнського аніматора, провела практичне заняття для учасників ШХА, під час якого вони мали можливість самостійно складати банси під різноманітні сучасні пісні.
Наприкінці зустрічі п. Людмила Тимків подякувала учасниками за зустріч та запросила долучатися до наступних.
Стаття – бр. Тарас Котик
Фото – бр. Теодор Кудлик
Інформаційний центр ІФДС