Новини

В Івано-Франківській духовній семінарії урочисто розпочали навчальний рік

Сьогодні, 4 вересня, в Івано-Франківській духовній семінарії ім. свщмч. Йосафата відбулися урочисті богослужіння з нагоди початку нового навчального року. До духовно-формаційного закладу завітав Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин, який очолив святкові богослужіння.

На святкову подію у великій кількості зібралася вся семінарійна спільнота, батьки та родичі, а також запрошені гості.

На початку урочистостей Архієпископ освятив новий кивот, який увінчуватиме Святу Трапезу.

Після цього Митрополит Володимир здійснив Чин освячення підрясників для братів другого курсу. Архієрей прочитав молитву-благословення підрясників та окропив свяченою водою всіх другокурсників.

Співслужили Архієпископу семінарійні отці, а також запрошені священнослужителі Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ.

Чудовим мелодійним співом богослужіння супроводжував семінарійний хор «Благовіст» під керуванням Олексія Стронського.

Під час Літургії Архієрей ділився зі всіма в храмі своїми роздумами про багатство:

«У сьогоднішній притчі під час Євангелія бачимо розмову про багатство серед земного світу. Молодий юнак був осуджений за те, що створив у своєму серці ідола із багатства замість служіння Богу. Господь каже, що багатому дуже важко ввійти в Царство Небесне, але в історії знаємо людей, які, попри те, що були дуже багатими й успішними, стали святими. Ми їх почитаємо, рівняючись на них. Яскравим прикладом таких людей були святий князь Володимир Великий та свята княгиня Ольга. Тому Господь кличе всіх нас до чогось більшого, вищого, адже все земне колись закінчиться».

Владика Володимир наголосив на важливості праведного служіння Господеві:

«Цими днями, в часі складної війни, ми невпинно служимо волонтерством для нашої Батьківщини. А чому ми зібралися в стінах духовної семінарії? Для того, щоб служити Господу Богу та ближньому, і це є найважливішим. Де немає служіння, всі хочуть, щоб їм служили, тоді там приходить гріх гордості, який ще колись погубив самих ангелів у небі. Нехай сьогоднішня Євангельська наука укріпить всіх нас, щоб це ваше покликання і служіння приносило великі плоди».

Завершив проповідь Архієпископ словами св. Августина:

«Створив ти мене, Господи, для себе, і не заспокоється моє серце, поки не з’єднається з Твоїм».

На завершення Літургії ректор семінарії о. Тарас Путько висловив вдячність Митрополиту Володимиру:

«Преосвященний Владико, від імені всіх отців Духовної семінарії, професорсько-викладацького складу Академії, та семінаристів складаємо Вам велику подяку за те, що Ви сьогодні є з нами та благословили нас на новий навчальний рік. Висловлюємо вдячність за благословення підрясників для братів другого курсу. І ми надіємося та віримо, що вони є як духовно, так і ментально вже зрілі до свого вибору. У цей день бажаємо Вам здоров’я, наснаги і дарів Святого Духа та опіки Пресвятої Богородиці».

Незадовго зі словами подяки до Владики Володимира від імені всього ІІ курсу звернувся староста бр. Володимир Климончук:

«Високопреосвященніший Владико Володимире, сьогодні в цей особливий для нас день, коли ми отримали видимий знак нашого покликання, хочемо скласти Вам щирі слова вдячності, за те, що Ви посвятили нам підрясники. Нехай вони будуть захистом та свідченням нашої готовності йти за Христом».

На завершення торжества в храмі звучала молитва «Боже Великий, Єдиний» за довгоочікуваний мир та перемогу нашої Батьківщини у війні.

Інформаційний центр ІФДС