Новини

В Івано-Франківській духовній семінарії відбулась академія «Іскра Божої любові» за участі Глави УГКЦ

У неділю, 19 листопада, з нагоди 130-річчя від першої згадки про заснування Станіславівської духовної семінарії та 400-річчя від мученицької смерті священномученика Йосафата Кунцевича у семінарійному храмі відбулась мистецька академія з назвою «Іскра Божої любові».

На захід запросили Отця і Главу Української Греко-Католицької Церкви Блаженнішого Святослава Шевчука, Митрополита Володимира Війтишина, єпископів УГКЦ, духовенство, семінарійну спільноту, а також представників місцевої влади.

У семінарійному храмі такі колективи, як камерний хор «Воскресіння», струнний ансамбль «Quattro Corde» та семінарійний хор «Благовіст» представили усім присутнім духовні твори. Захід, ведучою якого була Христина Кобильчук з Івано-Франківської обласної філармонії ім. Іри Маланюк, відбувався з елементами театральної постановки про життя та діяльність свщмч. Йосафата.

Подія розпочалась з виступу, присвяченому священномученику Йосафату Кунцевичу, опісля чого камерний хор «Воскресіння» представив духовну пісню «Да молчить всяка плоть».

Після цього захід продовжили брати-семінаристи — учасники хору «Благовіст», які виконали твір Якова Яциневича «Херувимська пісня» та «Богородице Діво» в аранжуванні Р. Гурка та О. Стронського.

Згодом струнний ансамбль «Quattro Corde» виконав композицію Дженкіна «Паладіо» та «Мелодію» Мирослава Скорика.

Відтак, камерний хор «Воскресіння» та струнний ансамбль «Quattro Corde» спільно виконали твір «Господи, силою Твоєю возвеселиться Цар».

Потім ведуча заходу розповіла історію заснування Івано-Франківської духовної семінарії, що носить ім’я священномученика Йосафата Кунцевича.

На завершення всі спільно помолились духовний гімн України «Боже Великий, Єдиний», просячи у Господа настання миру та перемоги для нашої Батьківщини.

Інформаційний центр ІФДС