Новини

В Івано-Франківській духовній семінарії відбувся «День відкритих дверей»

У суботу, 18 березня, для всіх охочих вступити до Івано-Франківської духовної семінарії ім. свщмч. Йосафата відбувся «День відкритих дверей».

Захід розпочався з реєстрації учасників і продовжився конференцією, яка відбулася в Івано-Франківській академії Івана Золотоустого. Зустріч стала платформою для всіх учасників, щоб отримати уявлення про можливості здобуття богословської освіти, яка є важливою вимогою для осіб, що прагнуть стати священниками.

Опісля абітурієнти мали змогу побувати в семінарійному храмі, де відбулася зустріч з ректоратом семінарії. На початку всі присутні помолилися молебень до священномученика Йосафата, після якого відбулося благословення його мощами. Опісля усі присутні завершили цю частину зустрічі молитвою за Україну «Боже Великий, Єдиний». 

Згодом розпочалася конференція у семінарійному храмі. Першим слово мав ректор семінарії о. Тарас Путько, який розповів про особливості духовної формації в стінах семінарії:

«Семінарія – це не є світський заклад, це є заклад формаційний, тут Ви повинні почути голос Христа, який, надіюсь, кожен із Вас відчув у своєму серці, і йти слідом разом з Ним».

Також отець-ректор розповів кандидатам про особливості внутрішнього розпорядку закладу, умови навчання, а також про побутову частину життя семінариста.

Другим слово мав представник екзаменаційної комісії семінарії – о. Борис Гобир. Він наголосив на важливості праці над собою.

«Тут є те місце, яке багато хто називає серцем єпархії, це місце, де формуються майбутні кадри Церкви Господньої», — зазначив отець. Також він детально розповів умови вступу до семінарії, а саме про екзамени, що чекають на абітурієнтів.

Наступним виступив духівник семінарії – о. Роман Кандрач. Він наголосив на важливості посту, ревної молитви та сумлінного навчання у житті майбутнього семінариста. Адже, як сказав отець: «Бог кличе Вас не для Вашої вигоди, а для того високого служіння, таке як мав Христос, щоб служити людям».

На завершення поділився своїми враженнями та набутим досвідом з абітурієнтами студент VI курсу бр. Андрій Жук. 

Опісля префект бр. Андрій Верстин провів екскурсію духовною семінарією, під час якої майбутні студенти мали змогу оглянути келії, у яких проживатимуть, кабінет ректора, рекреаційну кімнату, рефектар та підвальне приміщення.

Щиро запрошуємо до вступу!

Інформаційний центр ІФДС