Новини

Закінчення днів духовної віднови

28 квітня в Івано-Франківській духовній семінарії завершились трьохденні великопосні реколекції, які провадив преосвященний владика Миколай (Бичок), єпарх Мельбурнський.

Протягом цього часу брати-семінаристи мали змогу в тиші роздумати над Божим Словом, оскільки: «Час реколекцій – це час великої Божої благодаті…особливої присутності Бога в житті та покликанні, тому потрібно перебувати у спокої та молитві», – зазначив проповідник. Реколекції – це духовна пожива для розвитку покликання  священника та неоціненна формація. 

У перший день духовних науквладика Миколай закцентував увагу на тому, що «убогих будемо мати завжди», тому інколи семінаристам, як майбутнім священникам, буде необхідно теж стати духовно убогими, не боятися понизити себе, щоб донести Слово Боже до потребуючих у скрутному матеріальному становищі.

«Славою Бога  є людина убога», – саме такими словами св. Іринея Ліонського владика Миколай розпочав другий день реколекцій. Єпископ продовжив розкривати тему убогості, зокрема розповів про блаженного о. Омеляна Ковча, який довгий час перебував у концтаборах і там був духовним батьком для багатьох людей. Незважаючи на прохання рідних з України відпустити отця, той, у свою чергу, відмовлявся, бо бачив необхідність служити людям: «Тут я бачу Бога». Тому, приклад таких подвижників має гартувати семінаристів для служіння ближнім у майбутньому. Владика в другий день повчань також закликав, що служіння бідним має базуватися на любові, бо марна ця праця, яка не несе в собі любові до ближнього і Христа.

В останній день провідник на основі Псалма 34 розтлумачував значення дієслова «спасати» (визволяти). «Боже визволення – акт спасіння, для тих, хто висловив Йому свій смуток». Владика також навів два приклади уривків із Євангелія про помноження хлібів (Мт. 15:32-39; 16:7-10), пояснивши, що Бог хоче задовільнити фізичні, духовні та матеріальні блага для людини.

Кожен день брати-семінаристи разом з владикою Миколаєм та настоятелями, окрім наук, мали змогу багато молитися та розважати. Утреня, Літургія Напередосвячених Дарів, Часи – ці богослужіння, які прикрашали Дні духовної віднови та додавали сили семінаристам, щоб гідно і благоговійно увійти у світле свято Христового Воскресіння. 

Завершальним етапом великопосних реколекцій стала Літургія Напередосвячених Дарів, яку очолив владика Миколай Бичок. Йому співслужили ректор семінарії прот. Олексій Данилюк, віцеректор, прот. д-р Андрій Чорненко, ієр. Назарій Бедрій та ієр. Юрій Сидір, префект семінарії. Під час Літургії єпископ виголосив проповідь, у якій зазначив: «Сіль – символ чистоти! Християни можуть бути чистими, як сіль, так само і ми маємо бути чистими для праці у Христовому винограднику».

По закінченню реколекцій ректор семінарії висловив слова вдячності реколектанту а преосвященний владика Миколай благословив усіх присутніх окропивши освяченою водою. 

Не можна не згадати внесок семінарійного хору «Благовіст», члени якого багато трудилися перед реколекціями, щоб подарувати, найперше Богу і всім присутнім у каплиці, красивий спів і щиру молитву.