#cьогодні-святоНовини

#cьогодні_свято 14 вересня – Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього

Свято Воздвиження спогадує подію, яка сталася в Єрусалимі близько IV століття нашої ери. Імператор Констянтин Великий після того, як прийняв християнство, наказав віднайти Хрест, на якому був розіп’ятий Ісус Христос.

Згідно із переданнями, під час археологічних розкопок були знайдені три хрести. Щоб визначити, який з них є Хрестом Господнім, над місцем розкопок піднесли тіло мертвої жінки. Хрест, на який поклали тіло, воскресив її. Саме тому головне християнське знамено називають Животворящим Хрестом Господнім.

Значення цього свята для усіх християн:

Пам’ять про спасіння: Свято Воздвиження нагадує християнам про жертву Христа на Хресті для відкуплення та спасіння людства. Хрест є символом Христової перемоги над смертю і дияволом.

Духовне піднесення: Це свято є часом для духовного піднесення, молитви та роздумів над значенням віри й таїнства спасіння для людини. Християни в цей день звертаються до Господа з молитвами та подяками за спасіння і дарування вічного життя через безмежну й незбагненну Його любов до людини.

Символіка Хреста: Хрест є центральним символом нашої віри, і є найбільш впізнаваним знаменом християнства. Хрест Господній – це вічно живий символ безконечної Божої любові до грішної людини. Коли віддаємо честь святому Хресту, ми віддаємо честь жертві, стражданням і смерті Христа.

Підготував бр. Юліан-Володимир Романчук
Інформаційний центр ІФДС