Новини

Для семінаристів ІФДС провели конференцію на тему «Виклики війни»

У суботу, 4 листопада, у стінах Івано-Франківської духовної семінарії відбулася конференція на тему «Виклики війни», яку провели ректор Львівської духовної семінарії Святого Духа о. Ігор Бойко, спеціалістка у галузі психотерапії п. Марія Тракало та доктор біоетики п. Марія Ярема.

Захід почався з молитви “Царю Небесний”, яку провів ректор ІФДС о. Тарас Путько, опісля чого познайомив братію з гостями, які прибули до семінарії.

Відтак до семінаристів звернулася п. Марія Тракало, яка провела вступну лекцію на тему: «Підтримка людей у складних життєвих ситуаціях».

Психологиня, наводячи різноманітні приклади, пояснювала психологічні аспекти наслідків війни.

«Навіть після завершення війни ми будемо зустрічати багато людей, які потребуватимуть психологічної підтримки», — наголосила п. Марія.

Також лекторка дала вичерпне пояснення різниці між депресією та духовною кризою, які в нашому суспільстві часто ототожнюються.

Наступну лекцію провела п. Марія Ярема. «Страждання — це шлях до облагородження або до знищення», — такими словами розпочалась ця частина конференції.

Розглядаючи Апостольський Лист св. Івана Павла II «Salvifici doloris», п. Марія наголосила, що Бог допускає наші страждання, щоб ми могли долучитись до єднання з Ісусом Христом, який за нас страждав, а також спасіння, яке є Божою благодаттю для людини.

У післяобідній час третю лекцію провів о. Ігор Бойко, тема якої торкнула кожного: «Самотурбота священника та пастирський супровід страждаючих».

Розповідаючи про виклики війни, ректор Львівської духовної семінарії додавав власні приклади з життя.

Ділячись різними історіями про харитативну діяльність, душпастир наголошував на важливості дбати за тих, хто цього потребує, адже потрібно усвідомлювати, що на їхньому місці може опинитись кожний.

На завершення конференції префект ІФДС диякон Роман Носик від імені ректорату семінарії та братії подякував провідникам вишколу за їхню працю та ділення досвідом, опісля чого всі заспівали «Многая літа».

Варто зазначити, що протягом усієї зустрічі присутні мали можливість ставити питання, на які організатори конференції давали вичерпні відповіді.

Стаття — бр. Олексій Сенчук

Фото — бр. Теодор Кудлик

Інформаційний центр ІФДС