Екологічний відділНовини

Духовно-екологічна проща на гору Яворина: цінність свободи та краси довкілля

Традиційно, як і минулого року, напередодні Дня запобігання експлуатації навколишнього середовища у часі війни, 5 листопада, семінаристи Івано-Франківської духовної семінарії, приналежні до екологічного відділу ІФДС, разом із головою відділу на чолі з референтами Бюро УГКЦ з питань екології в Івано-Франківській Архієпархії о. Михайлом Дзулем та у Львівській Архієпархії о. Сергієм Довбою, здійснили духовно-екологічну прощу на гору Яворину.

Проща розпочалась Божественною Літургією у с. Витвиця у храмі св. Івана Богослова. Опісля було закладено парафіяльний «Сад Перемоги» у даному селі. Спочатку відбулася спільна молитва на освячення саду, після чого душпастирі поділились своїми враженнями щодо створення саду і наголосили на важливості цієї справи.

Далі прочани відправились до с. Липа, де могли роздумувати про відповідальність людини за сотворений Богом світ, пройшовши 14 стацій Хресної дороги і ділячись на кожній із них своїми переживаннями про Богом створену природу.

Нагородивши прочан за нелегкий шлях і втому, Господь кожному додав сил і наснаги, духовного піднесення та можливість насолодитися цікавими і красивими краєвидами осінніх Карпат, що відкривалися з г. Яворини, на якій прочани заспівали гімн України.

Також долаючи цей нелегкий шлях, семінаристи мали змогу побувати біля криївки, де вояки УПА віддали свої життя на чолі з крайовим провідником Ярославом Мельником.

Семінаристи вислухали історію про останні години життя повстанців у цій криївці, співпереживаючи і усвідомлюючи, яку жертву принесли наші предки, вболіваючи за волю і власну державу. Отець Сергій зацитував витяги із історичної книги «Про що довго мовчали смереки» і поділився власними роздумами, провівши паралель між минулим і сучасним, наголошуючи на важливості нашої боротьби за незалежність і рідну мову. Опісля відбулася була хода до цвинтаря, де молитовно під час панахиди вшанували пам’ять вояків УПА.

Для учасників екологічної спільноти поїздка видалась дуже цікавою і повчальною: прочани мали змогу наповнитись Духом Божим, вдумуватися у красу сотвореної Богом природи, співпереживаючи в думках історію нашої держави, з особливим акцентом на цінності свободи і незалежності.

Стаття: бр. Андріан Іванусь

Екологічний центр ІФДС