Новини

Івано-Франківська духовна семінарія вітає Блаженнішого Святослава

Сьогодні, 19 листопада, Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав завітав до Івано-Франківської духовної семінарії ім. свщмч. Йосафата, де очолить Божественну Літургію з нагоди 130-літнього ювілею від першої згадки про заснування формаційного закладу, 400-річчя мученицької смерті свщмч. Йосафата та 380 річниці його беатифікації.

Предстоятеля УГКЦ в духовній семінарії урочисто зустріли семінарійна спільнота на чолі з ректоратом та представники місцевої влади, які подякували Патріарху за його батьківську любов до Прикарпаття. Символічно, що цього дня до Івано-Франківська прибули владики із різних єпархій, брати-семінаристи з яких навчаються у стінах духовної семінарії.

Першим у стінах духовної семінарії Отця і Главу УГКЦ привітав ректор формаційного закладу о. Тарас Путько:

«Ваше Блаженство, раді вітати Вас у серці нашої Архієпархії — Івано-Франківській духовній семінарії. Цей рік є визначним для нас, бо у його часі ми відзначаємо 130-ту річницю від найпершої згадки про заснування нашої семінарії, а також 400-річчя з дня мученицької смерті нашого покровителя — священномученика Йосафата Кунцевича. Радо запрошуємо Вас очолити Архієрейську Божественну Літургію, промовити для нас Ваше батьківське слово, яке буде поживою для наших сердець, мотивацією для нових духовних звершень, а також для глибокого упокорення перед престолом Всевишнього, як це робив священномученик Йосафат».

Відтак Патріарха Святослава привітала Світлана Онищук, голова Івано-Франківської обласної державної адміністрації:

«Сьогодні просимо Вашого архієрейського благословення для нашої області й усіх жителів Прикарпаття. Просимо молитви за всіх людей, які переїхали до нас, знайшовши тут свій другий дім, за всіх семінаристів, які готуються стати душпастирями, й звісно за всіх наших Захисників, які сьогодні боронять нас на фронті».

Своєю чергою, міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків привітав Предстоятеля УГКЦ на Франківщині та подякував за візит до нашого міста. «Радіємо з того, що сьогодні вкотре маємо можливість молитися й бути поруч із Вами. Знаєте, духовна семінарія для Івано-Франківська й для всієї нашої західної України має дуже велике значення. Бо багато отців, які вийшли саме із цього формаційного закладу, сьогодні є духовними лідерами при церковних громадах, благодійниками й волонтерами та й просто нашими духовними отцями, які підтримують нас у цей непростий для України час», — мовила п. Оксана Савчук, народна депутатка України.

Відтак розпочалася Архієрейська Божественна Літургія, яку очолює Блаженніший Святослав у співслужінні Архієпископа і Митрополита Івано-Франківського Владики Володимира Війтишина, Єпарха Коломийського Владики Василія Івасюка, Єпарха Стрийського Владики Тараса Сеньківа, Єпарха Бучацького Владики Дмитрія Григорака, Екзарха Одеського Владики Михайла Бубнія, Єпископа-помічника Івано-Франківської Архієпархії Владики Миколи Семенишина.

Пряму трансляцію з урочистої Служби Божої, яку здійснює «Живе ТБ», можна переглянути внизу за посиланням. 

ДИВІТЬСЯ ТРАНСЛЯЦІЮ НА YOUTUBE

Інформаційний центр ІФДС