Новини

Митрополит Володимир уділив пресвітерські свячення випускникам ІФДС

У понеділок, 25 березня, у торжественний празник Благовіщення Пресвятої Богородиці, Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин очолив Архієрейську Божественну Літургію у храмі свв. Кирила і Методія. У часі моління Архієрей уділив пресвітерські свячення чотирьом дияконам Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ.

Про це інформує Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ.

На святкове моління численно зібралися парафіяни, гості храму, рідні новопресвітерів, представники влади та духовенство.

У часі Літургії Митрополиту Володимиру співслужили прп. о. Йосафат Бойко, ВС, настоятель парафії, сотрудники храму, а також запрошені священнослужителі.

Звертаючись до вірних та душпастирів зі своєю проповіддю, Архієрей роздумував над таїнством Воплочення Христа у лоні Пречистої Діви Марії:

«Благовіщення – це день, якого очікували прародичі людського роду Адам і Єва. Це день, який заповідали пророки. Це день, за яким сумували старозавітні патріархи й праведники. Цього дня небо з’єдналося із землею! Бог став людиною й замешкав у дівочому лоні Непорочної Діви Марії».

За словами проповідника, ця євангельська подія в житті Пресвятої Марії, яку записав св. апостол Лука, зачаровує кожну віруючу людину й розпалює в серці вогонь любові до предвічного Сина Божого, який взяв на себе людське тіло, щоб рятувати рід людський від гріхів: «Щоби кожен, хто вірує в Нього, мав життя вічне» (Ів. 3, 16).

У часі Літургії, після Херувимської пісні, за Чином поставлення ієреїв, Митрополит Володимир рукоположив у пресвітерський сан чотирьох випускників Івано-Франківської духовної семінарії — дияконів Дмитра Буржмінського, Святослава Данильця, Павла Момота й Івана Кшебета.

Новоієреї, своєю чергою, після трьох обходів навколо престолу, зачитали визнання віри. Опісля Архієпископ прочитав молитви ієрейських свячень.

Відтак нововисвячені пресвітери були облачені у священичі ризи: епітрахиль, пояс, нарукавники та фелон, а також отримали служебник, дискос та чашу. Далі новоієреї стали до престолу і поруч з усіма душпастирями служили Божественну Літургію.

Після моління новоієреї висловили вдячність Богові за дар життя й прийняття Тайни Священства, родині за опіку, а Митрополиту Володимиру — за пресвітерські свячення, запевнивши про старання ревно служити у Христовому винограднику упродовж всього життя.

 

Інформаційний центр ІФДС