Новини

Панахида за душі героїв, які віддали своє життя за Україну у бою під Крутами

29 січня у Івано-Франківській духовній семінарії ім. свщмч. Йосафата була відслужена панахида за душі героїв, які віддали своє життя за Україну у бою під Крутами. Очолив богослужіння префект семінарії ієр. Іван Війтишин у співслужінні з віцеректорами семінарії митр. прот. Борисом Гобиром та прот. Андрієм Чорненком, префектами та духівниками семінарії.

Згодом в Івано-Франківському меморіальному сквері за участю ректора семінарії прот. Олексія Данилюка, отців настоятелів та семінарійної спільноти, було відслужено поминальне богослужіння.

Після панахади представники міської і обласної ради висловили подяку всім присутнім і зазначили, що герої Крут є  вічним прикладом самопожертви та відданості своїй батьківщині. Потрібно зазначити, що були присутні учасники різних патріотичний організацій.

“Подвиг Героїв Крут є тим найбільшим прикладом патріотизму, великої любові до рідної землі і готовності до самопожертви, який показує, що навіть у нерівному бою, можна дати достойну відсіч. І сьогодні, українські герої у протистоянні з російськими найманцями змушені доводити, що Україна має право на незалежність і відстоюватиме свій суверенітет”, – зазначив директор музею імені Степана Бандери Ярослав Коретчук.

29 січня 1918 року під с. Крути близько 400 юнаків, очолювані Аверкієм Гончаренком, вийшли супроти чотирьох тисяч радянських військових під командуванням генерала Муравйова. Багато студентів загинули в бою або були розстріляні після взяття у полон.

Бій під Крутами – подія, яку із вдячністю повинен пам’ятати кожен українець.