Новини

Презентація енцикліки Папи Франциска «Fratres omnes», «Брати Усі».

4 лютого в стінах Івано-Франківської духовної семінарії відбулася презентація енцикліки Папи Франциска «Fratres omnes», «Брати Усі». Енцикліка вчить нас долати бар’єри суспільного, політичного, релігійного характеру, які активно зустрічаються в сучасному суспільстві.

Організатором даного проекту є кандидат наук із богослов’я с. Віталія Іванюк. До підготовки презентації були залучені семінаристи ІІ курсу та студенти академії Івана Золотоустого. «Коли студенти та семінаристи спільно розпочали працю над презентацією, тоді я відчула, що братерство живе та воно існує» – зазначила с. Віталія.

Енцикліка поділяється на 8 розділів. У І розділі енцикліки Папа закликає до надії, засуджує «ілюзію комунікації» та аналізує явище втрати самоповаги. На безліч тіней енцикліка відповідає світлим прикладом, вісником надії, яким є добрий самарянин, цій фігурі присвячений ІІ розділ «Незнайомець на дорозі». У ІІІ розділі Папа Франциск особливу увагу звертає на те, що здорові та автентичні стосунки відкривають нас для інших і вони не повинні бути зведеними тільки до відносин з певною групою людей. IV розділ закликає нас відкрити для себе безкорисливість. V розділ присвячений одній з найцінніших форм любові. Ще одна надія, яка присутня в енцикліці, стосується реформи ООН. В Папському документі зазначено, що ООН повинна сприяти силі закону, а не закону сили. Одним із важливих закликів Папи Франциска у VI розділі є заклик «Повернути доброту». У VII розділі Папа підкреслює, що мир пов’язаний з правдою, а справедливість із милосердям. В останньому VІІІ розділі йде мова про діалог між представниками різних релігій, метою якого є налагодити, відновити чи утримати дружбу, мир, гармонію, розділити цінності та моральний і духовний досвід у міжнародному просторі правди та любові.

На завершення префект семінарії о. Юрій Сидір подякував від імені отця-ректора та ректорату семінарії  всім хто долучився до створення презентації, а в особливіший спосіб склав слова подяки та побажання для с. Віталії Іванюк. «Саме ви преподобна сестро є тим рушієм і добрим організатором, який ніколи не стоїть на місці, але завжди голосить слово Боже в різний спосіб. Нехай Дух Святий діє у вас через слова Папи Франциска» – підсумував о. Юрій.