Новини

Підсумки найважливіших подій Івано-Франківської духовної семінарії у 2022 р. Б.

Пропонуємо вашій увазі пригадати найважливіші події, які відбувалися у спільноті Івано-Франківської духовної семінарії протягом 2022 року Божого.

24 січня семінарійна спільнота повернулась після зимових вакацій до семінарії. Опісля приїзду до формаційного закладу відбулася урочиста Божественна Літургія за щасливий II семестр навчання.

14 лютого відбувся щорічний урочистий вечір розколяди, де семінарійна спільнота востаннє в цьому році прославила новонародженого Спасителя і попрощалася з колядою.

24 лютого вранці українську землю сколихнуло велике горе – початок повномасштабної війни російського агресора проти України. Слід окупанта зачепив також Івано-Франківськ крилатими ракетами о 7 ранку. Тоді ректорат семінарії терміново ухвалив рішення про від’їзд семінаристів до своїх домівок. Після цього духовна семінарія взяла на себе роль гуманітарного місця допомоги для переселенців.

З благословення Архієпископа і Митрополита Івано-Франківського Володимира Війтишина розпочалось постачання гуманітарної допомоги: харчових продуктів, одягу та всіх засобів для життєдіяльності. Тоді на допомогу прийшли небайдужі люди, які всіляко хотіли послужити ближнім, що постраждали внаслідок агресії східних сусідів. У тому числі велику роль у цьому служінні взяли семінаристи та ректорат семінарії.

Семінарія прийняла у своє лоно близько трьох сотень переселенців з різних куточків України. Попри  різні виклики під час гуманітарної допомоги, у семінарії тривало богослужбове життя, де волонтери, а особливо і переселенці, могли дякувати Господу Богу за дар життя й за можливість пізнавати та все більше відкриватись Богові у молитві.

28 травня відбулися урочисті події з нагоди завершення навчального 2021-2022 р. Подія розпочалася із Архієрейської Літургії, яку очолив Митрополит Володимир Війтишин у співслужінні численного духовенства Архієпархії й отців проводу семінарії. В часі Літургії Владика Володимир рукоположив у піддияконство студентів VI курсу. Після урочистого моління братам-випускникам вручили дипломи про завершення семінарії.

Цього ж дня декретом Архієпископа і Митрополита Івано-Франківського Владики Володимира Війтишина було призначено нового ректора Івано-Франківської духовної семінарії — о. Тараса Путька, який до цього займав посаду віцеректора семінарії. Рішення зумовлене призначенням попереднього ректора семінарії — о. Олексія Данилюка на посаду Промотора справедливості в Івано-Франківській Архієпархії УГКЦ.

З 14 по 20 липня відбувалась вступна кампанія до семінарії. Вона складалася із 3 етапів, після яких на I курс було зараховано понад 40 абітурієнтів.

4 вересня  урочисто розпочався новий навчальний рік. Відбулась Архієрейська Божественна Літургія за щасливий початок навчального року, а очолив її традиційно Митрополит Володимир Війтишин у співслужінні ректорату семінарії. У цей день відбулась ще одна урочиста подія — Чин посвяти підрясників для семінаристів II курсу.

18 жовтня відбулись щорічні футбольні змагання в стадіоні мікрорайону “Опришівці”, під час яких кожний курс нашої семінарії міг показати свої фізичні навички у футболі.

12 листопада у стінах семінарії проходив цілоденний вишкіл на тему “Виклики війни”, яку очолив ректор Львівської духовної семінарії Святого Духа о. Ігор Бойко спільно із спеціалістом у галузі психотерапії — п. Марією Тракало та  доктором біоетики — п. Марією Яремою.

25 листопада відбулась святкова  Божественна Літургія з нагоди храмового празника священномученика Йосафата Кунцевича, яку очолив о.Тарас Путько у співслужінні отців проводу.

4 грудня відбувся щорічний фестиваль семінарійних хорів “Ad Fontes”, організатором якої цьогоріч стала Київська Трьохсвятительська духовна семінарія, а нашу семінарію представляв прекрасний хор “Благовіст”.

Інформаційний центр ІФДС