Новини

Ректор семінарії відвідав прокатедральний собор Святої Софії та музей-помешкання Патріарха Йосифа

Нещодавно ректори семінарій Української Греко-Католицької Церкви із різних країн світу, які прибули до Риму на чергове пленарне засідання Патріаршої комісії у справах духовенства УГКЦ, здійснили візит до осідку Блаженнішого Патріарха Святослава у Римі. Серед них — о. Тарас Путько, ректор ІФДС.

Про це повідомляє пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ.

У часі візиту ректори взяли участь у Божественній Літургії у прокатедрі Святої Софії. По завершенні молінь ректор Київської Трьохсвятительської духовної семінарії отець Петро Жук врочисто нагородив отців собору Святої Софії почесними відзнаками Київської Трьохсвятительської духовної семінарії та всеукраїнського фонду «Ми допомагаємо Україні» за активну душпастирську працю, спрямовану на допомогу українцям в часі війни.

Отець Дмитро Кудін, віцеректор прокатедри, склав подяку отцям-ректорам за спільну молитву та їх щоденну працю у вихованні майбутнього Церкви: «Вірю, що Бог віддячить за усе, що Ви вкладаєте у кожного, хто проходить формацію, оскільки непросто переоцінити Вашу участь у збудуванні нашої Церкви».

Отці-ректори на згадку про знаменну зустріч отримали книги про трьох світичів віри — «Черевики рибалки» про служіння Патріарха Йосифа Сліпого авторства Мориса Веста, книгу о. Івана Музички «З Ріміні до Риму», та книгу «Владика Степан Чміль. Вірний син свого народу» авторства історика Олега Цуньовського.

Наступною частиною візиту стали відвідини музею-помешкання Патріарха Йосифа Сліпого у домі релігійного товариства «Свята Софія».

Гості побували у кімнаті, де Предстоятель УГКЦ та багатолітній в’язень сталінських концтаборів проживав свої останні роки та відійшов до Господа. Окрім того, відвідувачі ознайомилися з цілою колекцією речей Патріарха Йосифа особистого та богослужбового вжитку, побачили унікальні ікони, книги та фотографії, що допомагають краще пізнати особу світича віри.

Фото: Юрко Ганчук

Інформаційний центр ІФДС