Новини

Семінаристи VI курсу взяли участь у спецкурсі з місійного служіння

Протягом 25-30 червня у Зарваниці відбувався XIII практичний спецкурс з місійного служіння, який провів Пасторально-міграційний відділ УГКЦ для студентів греко-католицьких семінарій, серед них — семінаристи VI курсу Івано-Франківської духовної семінарії ім. свщмч. Йосафата.

Про це інформують на фейсбук-сторінці Пасторально-міграційного відділу.

Розпочався вишкіл молебнем до Христа Чоловіколюбця в соборі Зарваницької Богородиці. Молитву очолив ректор Малої Базиліки Зарваницької Богородиці о. Дмитро Квич.

Згодом заступник Голови ПМВ, о. Андрій Гах, розповів про працю відділу для українських мігрантів у різних частинах світу. Під час лекції було наголошено на тому, що відділ став голосом тих людей, котрі були змушені покинути Батьківщину та мігрувати в інші держави.

Наступним мав слово секретар ПМВ — о. Роман Ільницький. Він розповів про географію душпастирства УГКЦ та потреби у священниках у тих країнах світу, якими опікується відділ, а також перелічив вимоги до майбутніх місіонерів.

Екзарх Харківський владика Василь Тучапець, ЧСВВ, надав учасникам спецкурсу ПМВ інформацію про сьогодення його екзархату. Він зазначив, із якими труднощами мають справу на парафіях та загалом у служінні. Владика розповів про те, яким чином катедральна парафія виключається до гуманітарної допомоги, а також зазначив, що зараз для людей направду важливою є присутність священника серед них.

Другий день спецкурсу ПМВ з місійного служіння розпочався зі слова о. Романа Гридковця, адміністратора парафії Юрія Переможця в Чернігові. Він доповів про місійне служіння Церкви, під час чого звернув особливу увагу на три завдання місії. Усі вони стосувалися євангелізації.

Заступник голови Комісії УГКЦ у справах молоді о. Роман Демуш розповів про особливості душпастирства молоді в сучасних умовах. Він запропонував принцип 5 «с»: слухання, спостереження, служіння, супровід і свідчення.

Єпископ-помічник Київської архієпархії, колишній Голова Пасторально-міграційного відділу УГКЦ Єпископ Йосиф Мілян розповів про вимоги до священнослужителів, які служитимуть на місійних теренах. Також він розповів про особливості служіння і потреби в Київській Архієпархії.

Згодом Екзарх Луцький Владика Йосафат Говера наголосив на тому, що найважливішим у житті парафії є священнослужитель. Для нього важливими є постійна підтримка діалогу із вірними, а також організація громади і творення спільної справи.

Третій день спецкурсу ПМВ з місійного служіння розпочався з лекції ректора Дрогобицької духовної семінарії о. Мирона Бендика на тему місійності УГКЦ. Він вказав на важливість оптимізму та відвагу у голошенні слова Божого. Душпастир зауважив, що одним із найбільш важливих завдань для нашої Церкви є віднайдення втраченої єдності Київської Церкви.

Синкел у справах мирян Тернопільсько-Зборівської Архієпархії митр. прот. д-р. Іван Говера мав доповідь щодо ролі молитви і Євхаристії в житті священника. Він розповів про досвід служіння у підпіллі та про те, наскільки непростими та важкими були умови цього служіння. Відповідно до слів о. Івана, наша Церква у цей час виживала за допомогою Літургії, молитви та Євхаристії.

Канцлер Одеського екзархату, о. Петро Маковецький, розповів учасникам спецкурсу ПМВ з місійного служіння про особливості душпастирства в екзархаті. Отець звернув увагу на важливості соціального служіння на парафіях. Також він вказав про важливість спілкування між священиками та між священиками та єпископом.

Отець Олександр Богомаз, священник Донецького екзархату, зазначив, що метод євангелізації в екзархаті — це дружба та спілкування. Також отець наголосив на важливості існування та діяльності спільнот при парафіях.

Заступник Голови Канонічного відділу Патріаршої Курії УГКЦ, о. д-р Андрій Танасійчук, представив учасникам спецкурсу ПМВ канонічний вимір служіння українського священника у країнах, де немає ієрархічної структури УГКЦ. Він розповів про види громад, які існують на цих теренах та інші аспекти, що стосується канонічного виміру служіння.

Отець Тарас Жеплінський, керівник інформаційного відділу Департаменту інформації УГКЦ, провів лекцію, яка була присвячена сучасним засобам для євангелізації і можливостям та небезпекам, які вони несуть. Отець зазначив, що Євангеліє є діленням Доброю Новиною про Господа нашого Ісуса Христа із невіруючими, аби вони пізнали Його. Він наголосив на важливості використання сучасних засобів масової інформації та технології для проповідування Слова Божого.

Психологиня Центру здоров’я та розвитку «Коло сім’ї», Ольга Іваненко, звернулася до учасників спецкурсу із доповіддю, яка мала на меті розкрити тему здорових та тривалих стосунків. Відповідно до її слів, є три складові таких стосунків: безпека, безумовна любов і прийняття.

У День Апостолів Петра і Павла учасники спецкурсу ПМВ спільно помолились святкову Літургію.
Богослужіння очолив владика Кеннет Новаківський, правлячий Єпископ Єпархії Пресвятої Родини в Лондоні й Апостольський візитатор в Ірландії та Північній Ірландії.

Згодом Владика Кеннет Новаківський розповів про те, знання мови та культури країни проживання є двома найбільш необхідними вміннями для священника, адже тоді він краще розумітиме потреби своїх вірних.

На завершення спецкурсу ПМВ з місійного служіння його учасникам вручили сертифікати. Заступник Голови ПМВ, о. Андрій Гах, подякував семінаристам за участь і активність у цьогорічних курсах місійності. Брати-семінаристи висловили слова подяки організаторам та лекторам цього спецкурсу та закцентували на тому, що отримані тут знання направду стануть у нагоді для їхнього майбутнього служіння.

Інформаційний центр ІФДС