Новини

Спільнота ІФДС долучилася до відкриття ювілейного року Згромадження Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії

У понеділок, 1 липня, Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав Шевчук Архієрейською Божественною Літургією в Архікатедральному і Митрополичому соборі Воскресіння Христового м. Івано-Франківськ відкрив ювілейний рік — 90-ліття від утворення Європейської Провінції Співстраждання Матері Божої Згромадження Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії. До проведення урочистої події долучилася семінарійна спільнота ІФДС на чолі з ректором о. Тарасом Путьком.

Про це інформує Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ.

Під час моління Блаженнішому Святославу співслужили Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин, Архієпископ і Митрополит Львівський Владика Ігор Возьняк й численно зібрані єпископи Української Греко-Католицької Церкви зі всього світу, а також запрошені священнослужителі.

Моління своїм співом супроводжували семінарійний октет «Te Deum», а також архієрейська прислуга — брати-семінаристи.

«У 1932 році Папа Пій XII видає нові Устави для Згромадження, але перед тим питає, чи сестри хочуть бути єдиними. І всі сестри з цілого світу сказали: “Ми є одна Церква, один народ”. І 90 років тому, 4 липня 1934 року, відбулася перша Капітула новооб’єднаного Згромадження», — акцентував Блаженніший Святослав.

А відтак додав: «На тій Капітулі сестри вчинили пророчий жест — зняли свої обручки й переплавили їх на єдину Євхаристійну чашу. І таким чином показали: “Ми у Христі є єдиною родиною сестер глобальної Української Греко-Католицької Церкви”. Можливо, ця подія 1934 року на десятиліття випередила єднання українців у своїй єдиній Церкві. Бо не було іншої інституції, яка була б фундаментом, основою та осердям світової української громади».

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ — «У єдності плекайте своє сестринство», — Блаженніший Святослав до Сестер Згромадження Непорочної Діви Марії

Опісля Літургії Предстоятель УГКЦ промовив, що сьогодні в Івано-Франківську відбувається Всецерковне глобальне свято, а отже йому належить глобальне святкування. Опісля цих слів Глава Церкви представив всім присутнім єпископів з усіх куточків земної кулі, які сьогодні прибули на урочисте відкриття ювілейного року Згромадженння Сестер Служебниць.

Патріарх також зазначив, що наша Церква має багато монаших спільнот, зокрема отці та сестри василіяни, воплоченці, редемптористи, але сьогодні наше духовенство та вірні складають велику вдячність Богові за Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії. Відтак Глава УГКЦ представив присутнім генеральну настоятельку ЗССНДМ сестру Софію Лебедович:

«Сьогодні на ваші руки складаємо вдячність Богові за сестер-служебниць у всьому світі, а вони, окрім України, звершують служіння у Казахстані, Польщі, Словаччині, Німеччині, Боснії, Сербії, Франції, Бразилії, Америці, Канаді та в Аргентині. Дякуємо за ваше служіння, бо ви є тими “нервами”, які об’єднують нашу Церкву в одне єдине тіло», — промовив Блаженніший Святослав.

На завершення у соборі лунала молитва за Україну «Боже Великий, Єдиний».

Інформаційний центр ІФДС